Підводний човен "Старий Оскол" Чорноморського флоту Російської Федерації, оснащений крилатими ракетами "Калібр", вийшов у Чорне море для виконання завдань бойової підготовки.
Субмарина надійшла до складу Чорноморского флоту у 2015 році.
"У рамках виходу у морі екіпаж підводного човна відпрацює різні вчення з морською авіацією і протичовновими кораблями Чорноморського флоту. А також проведе тренування на покладке човна на ґрунт", – пише видання.
Раніше особовий склад провів навчання з управління субмариною і відпрацював алгоритм дій по зануренню на різні глибини.
Дизель-електричний підводний човен "Старий Оскол" – третя в серії з шести субмарин, побудованих для Чорноморського Флоту Росії на "Адміралтейських верфях". Після завершення випробувань вона влітку 2016 року зробила міжфлотський перехід з Полярного (Мурманська область) в анексуваний Севастополь.
Підводні човни проекта розроблені ЦКБ "Рубін". Їх швидкість становить до 20 вузлів, автономність плавання – 45 діб, екіпаж – понад 50 осіб. Надводна водотоннажність субмарин перевищує 2 тис. тонн, підводне – близько 4 тис.
Основна небезпека підводних човнів полягає в тому, що на них встановлені ракети "Калібр", які можуть застосувати в будь-який момент.
Варто додати, що Росія нарощує потужності свого флоту навколо Криму. Країна-агресор прагне контролювати та впливати на країни Чорноморського регіону. Про це заявив командувач Військово-морських сил ЗСУ Ігор Воронченко.
За словами Воронченка, РФ протягом 250 років прагне домінувати в Чорноморському регіоні. Утім, після захоплення в полон українських моряків, у Москві переслідують три основні цілі.
"Перша – легалізація територіального моря навколо Криму. Друга – домінування і створення якомога найпотужнішого формування на території Криму. Третє – вплив на країни Чорноморського регіону і спроби втручання в їхні внутрішні справи", – повідомив адмірал.
Нині Росія активно нарощує міць Чорноморського флоту й планує до 2020 року збільшити кількість воєнної техніки там майже у 2 рази. Зорема, Воронченко повідомив, що угрупування Криму збільшить кількість крилатих ракет "Калібр".
"Зараз їх сумарний залп становить 86 одиниць корабельного складу, і до 2020 року, за нашими даними, вони намагатимуться підвищити цей потенціал до 168 ракет у залпі.
Друге – створення Росією сильного угруповання в Азовському морі. Це – 105 катерів і кораблів, що виконують завдання нібито захисту їх кордонів, яких немає", – зауважив командувач ВМС.