Екс-президент Грузії, а нині глава Офісу простих рішень Михайло Саакашвілі (колишня національна рада реформ – Ред.) впевнений, що Росія далеко обійшла Україну в питанні дерегуляції економіки і ефективності фіскальної системи.

Про це він повідомив в ході відеоконференції, запис якої був викладений в YouTube.

“Мене це дуже засмучує – по дерегуляції Росія пішла далеко-далеко вперед України”, – зокрема заявив Саакашвілі. За його словами, російська влада слухає бізнес набагато активніше, ніж це роблять в Україні, влада з якою “всі розмовляють”.

Михайло Саакашвілі так само заявив, що Росія “виграє у нас війну на фронті реформ”, уточнивши, що реформи “були головним коником” Києва.

“У Росії є багато речей (які ми намагаємося виправити в Україні), які там вирішуються набагато швидше і успішніше ніж у нас. Там скорочується бюрократія, поліпшується податкова система і Росія перемагає нас на фронті, на якому вона ну ніяк не може вигравати, тому що Україна – це демократія, тому що в Україні є волелюбне суспільство, тому що в Україні є набагато більший потенціал.

Але в Україні є бюрократія, яка є ворогом власного народу, не менше ніж ворог зовнішній. Такий мій досвід спілкування з українською бюрократією в період роботи в Нацраді реформ і не тільки. Вони реально роблять справу за нашого ворога. Свого часу маленька Грузія настільки випередила Росію по реформам, що навіть Медведєв та інші керівники змушені були публічно це визнати і навіть копіювали у нас якісь реформи, це було загальновідомим фактом.

Природно ми не могли завдати поразки Росії на військовому фронті, але завдали їм нищівної поразки на фронті реформ. На жаль, в Україні інша ситуація і мені це дуже не подобається “, – розповів Саакашвілі.