Президент Чехії Петр Павел заявив, що Україна матиме лише одну спробу для великого контрнаступу. Для звільнення всієї території нашої країни за одну наступальну операцію ЗСУ повинні мати понад мільйон снарядів, потужну техніку та авіацію.

Таку думку в ефірі одного з телеканаів висловив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ у запасі Роман Світан. За його словами, враховуючи нинішні реалії, реальнішим є звільнення України за дві наступальні операції.

«Один масштабний успішний контрнаступ ЗСУ»

Світан припустив, що президент Чехії мав на увазі наступальну операцію з виходу на Ростов-на-Дону з-під Луганська.

«Якщо він має на увазі одну наступальну дію щодо виходу на Ростов-на-Дону та Таганрог з-під Луганська. Сватове, Луганськ, Сорокіне, а потім на Азовському узбережжі з відсіканням всього російського угруповання та знищенням Кримського мосту», – сказав він.

Військовий експерт зазначив, що після таких дій окупаційне військо може опинитися спочатку в оперативному, а згодом – у повному оточенні. Таким чином уже за кілька тижнів росіяни залишаться без усіх запасів.

«І це буде натовп «зелених чоловічків» на техніці, яка не має бензину, дизеля, яким нема чим стріляти. Тобто просто брухт. З цим натовпом буде набагато простіше впоратися, вийти до Керчі та «зачистити» його», – зауважив полковник.

Роман Світан підкреслив, що він вітав би такий розвиток подій, але для звільнення всієї території України за одну наступальну операцію ЗСУ повинні мати понад мільйон снарядів, потужну техніку та авіацію. Але якщо все це буде, захисники впораються.

Дві наступальні операції ЗСУ

Світан вважає, що з огляду на нинішні реалії, більш реальне звільнення України за дві наступальні операції. Спочатку це буде вихід на Азовське узбережжя та знищення загарбників у Запоріжжі, Херсоні та Криму.

«Обов’язково потрібно дійти до Керчі, «зачистити» цей бік, щоб у нас не було в тилу донецького угруповання (представників так званого «ДНР») та росіян», – сказав військовий експерт.

На думку полковника ЗСУ, далі ближче до осені буде наступ на Донецьку та Луганську області.

Як переконаний Роман Світан, своєю заявою Петр Павел намагається переконати Захід надати ЗСУ все необхідне, щоб якнайшвидше закінчити війну в Україні.

«Він однозначно проукраїнський. Павел чудово все розуміє, адже все своє військове життя брав участь та планував певні процеси проти Росії. Він знає, що з росіянами краще закінчити раз і назавжди, а не розтягувати це», – каже він.

Льотчик-інструктор додав, що, мабуть, чеський лідер натякав: якби Захід передав усе необхідне озброєння Україні ще влітку 2022 року, то зараз Україна вже відбудовувала б свої зруйновані міста.

Водночас ураження логістики буде основним засобом впливу на переформатування розуміння ворога, що їм робити в Криму.

Начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону саме так прокоментувала вчорашній вибухи в Джанкої.

“Якщо згадати карту тимчасово окупованого Криму, зокрема, залізничного сполучення, це вузлова станція. На початку повномасштабного вторгнення йшлося про те, що ураження логістики буде основним засобом впливу на переформатування розуміння ворога, що їм робити в Криму. Наразі вказано курс чітко для того, щоб було розуміння, що залізницею вже не можливо виїжджати”, – сказала Гуменюк.

Гуменюк також підкреслила, що так звана влада Криму буде списувати все на роботу своєї ППО, тому що працюють, так би мовити, “за методичками”. І намагаються переконати населення Криму в тому, що все йде за планом.

“Наразі їм треба розібратися взагалі з тим, що сталося, тому що вони почувалися досить спокійно, тим більше на такій відстані. І вважали, що встигнуть евакуюватися задовго до того, як почнеться реагування нашої зброї на місця важливої дислокації”, – наголосила вона.