Колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Ігор Романенко озвучив прогноз щодо великого вторгнення Російської Федерації в Україну.

Про це він заявив в інтерв’ю.

За його словами, введення російських військ до Білорусі ще не означає, що відразу буде війна.

“Росіяни створюють максимальну готовність військ, але будуть задіювати менш витратний метод, який не псує репутацію на міжнародній арені. Це метод політичного тиску, використання нашої “п’ятої колони”, наших виборів – президентських і парламентських. Після цього будуть перевіряти, чи вдасться за допомогою своїх людей задіяти стратегічні важелі по закріпленню України в сферу впливу РФ”, – зазначив Романенко.

Разом з тим, він уточнив, що якщо Росія почне повністю використовувати територію Білорусі в військових цілях, то навколо України замкнеться кільце, а російські сили можуть завдати загального удару за всіма напрямками.

Романенко підкреслив, що Путін готовий використовувати і “Іскандери”, і сотні танків проти України, але це не означає, що він це зробить.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Від кордону Білорусі до Києва – 90 км, до російського кордону – більш ніж у два рази далі. Путін вже заявляв про можливу втрату державності України. А як найшвидше можна покінчити з державністю? Правильно – захопити ворожу столицю, бажано з урядом і президентом. Ось так з входженням військ РФ до Білорусі похитнулася стійкість нашої держави”, – підкреслив Романенко.

Генерал нагадав, що восени 2016 року Росія зібрала угруповання військ числом до 250 000 бійців, були проведені навчання. Військові аналітики вважають, що угруповання такого роду дозволяє почати широкомасштабну війну проти України. Потім пройшли закриті військові навчання Росії і Білорусі “Захід-2017”. Президент Білорусі Олександр Лукашенко тоді сказав, що військові загрози Білорусь буде відбивати спільно з Росією.

“Потім, юридично спираючись на Союзний договір, ратифіковано документ про створення єдиної системи ППО Білорусі і РФ… Тепер під” маркою ППО “російський контингент стоїть у Білорусі, різнопланова техніка ввезена. Військ трохи, але досить, щоб вирішувати бойові завдання. Ви розумієте, що якщо техніка в бойовому порядку, то досить швидко можна направити підготовлених людей, які нею скористаються”, – підсумував Романенко.

У той же час варто відзначити, що готовність військ РФ вторгнутися в Україну з Білорусі ще не означає, що Кремль на це піде, адже наслідки агресії можуть бути дуже болючими для Москви.