Росія здатна піти на більш масштабне, ніж зараз, вторгнення в Україну і прокласти сухопутний коридор в аннексированный Крим.
Разом з тим подібні дії несуть для неї серйозний ризик, і зараз не можна говорити, піде Кремль на такий крок.
Про це йдеться у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні "Апострофа", передає Корупція.Інфо


"Одним з найбільш обговорюваних варіантів розвитку конфлікту є прокладання Росією сухопутного коридору в Крим. В такому випадку ми припускаємо, що розробники плану нападу зроблять фронт досить широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму", — зазначають автори документа.


За підрахунками аналітиків, Росії для того, щоб прокласти сухопутний коридор в Крим, доведеться просунутися вглиб України на 400 км і взяти під контроль територію площею 46,620 кв. км. При цьому потрібно буде ще спорудити нові оборонні рубежі, сумарною тривалістю в 450 км, а також взяти під контроль 2 млн місцевих жителів.


"Для виконання подібної задачі в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тис. військовослужбовців і від 6 до 14 днів. Щоб тримати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тис. військовослужбовців", — йдеться в документі.


Важливим моментом, який повинні враховувати російські розробники плану нападу, є питання придушення невдоволення місцевого населення, яке не підтримує РФ. А тут оцінити ситуацію набагато складніше, зазначають у Stratfor. Якщо люди будуть налаштовані лояльно, то для контролю потрібно не більше 4,2 тис. військових. Якщо ж виникнуть масові заворушення, то ця цифра становитиме вже 42 тис. Втім, в цьому регіоні навряд чи варто очікувати запеклого опору, яке може бути у Києві, Харкові чи Дніпропетровську, наголошується в документі.

Разом з тим, за словами розвідників, незважаючи на те, що Росія може виконати подібний план, у Москви не буде жодних гарантій підсумкового успіху, бо її дії в даному напрямку сумнівні.


"Навіть якщо Захід не буде брати безпосередньої участі у бойових діях, він все одно зможе взяти решту частини України під свою опіку, що нівелює спроби Кремля зробити Україну буферною зоною. Крім того, у відношенні РФ будуть введені більш жорсткі санкції. А якщо Росія вважає своїм пріоритетом відновлення економіки, керівництво країни буде змушений шукати способи ослаблення обмежувальних заходів. Очевидно, що для цього потрібно буде пом'якшити свою позицію по Україні", — додали аналітики.