ЗСУ станом на 13 липня 2023 року продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках, повідомив речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов.

Українські воїни мають успіхи на напрямках Новоданилівка – Широка Балка, Мала Токмачка – Новопокровка, закріплюються на досягнутих рубежах.

Ковальов наголосив, що росіяни чинять потужний опір, здійснюють переміщення підрозділів та військ. Активно застосовують резерви.

“На Бахмутському напрямку наші війська продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут. На південному фланзі наступу мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах”, – цитує Ковальова Military Media Center.

Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом доби відбулось 35 бойових зіткнень. Наші воїни відбили усі атаки ворога.

Також, на Бахмутському напрямку Сили оборони України сьогодні змогли просунутися вперед та наразі закріплюються на зайнятих рубежах.

Як повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр, на сході ЗСУ стримували сьогодні наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

“Успішно. Ворог не просунувся. Тривають важкі бої. На Бахмутському напрямку на південному фланзі довкола Бахмута ми сьогодні наступали. Є просування. Зараз наші оборонці закріплюються на зайнятих рубежах”, – заявила вона.

На півдні, за словами Маляр, Сили оборони України продовжували сьогодні наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

“Військові виконують чимало задач, спрямованих на ослаблення ворога та відпрацювання обстановки до подальших дій. За останні тижні наші оборонці на півдні суттєво підірвали наступальні та оборонні спроможності ворога. Так, через знищення великої кількості складів з боєприпасами, кількість ворожих обстрілів зараз знизилась”, – наголосила заступник міністра.

Крім того, у Міноборони розповіли про успіхи ЗСУ на Сході та Півдні. Ганна Маляр повідомила про просування наших захисників.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр поділилася гарними новинами. У своїх соцмережах повідомила про успіхи ЗСУ на фронті.

Маляр заявила, що нашим захисникам вдалося підірвати спроможності російських окупантів на Південному напрямку.

«За останні тижні наші оборонці на Півдні суттєво підірвали наступальні та оборонні спроможності ворога. Так, через знищення великої кількості складів з боєприпасами, кількість ворожих обстрілів зараз знизилась», – зазначила вона.

ЗСУ продовжили 12 липня наступати на Мелітопольському та Бердянському напрямках. За словами представниці Міноборони, українські воїни виконують чимало задач, щоб послабити загарбників та відпрацювати обставини до подальших дій.

У цю середу, 12 липня, росіяни намагалися просунутися на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Однак ворог зазнав невдачі. Як пояснила Маляр. Сили оборони успішно стримали наступ російських окупантів.

Варто підкреслити, що контрнаступ ВСУ зараз знаходиться на першому етапі.

На цьому етапі завдається максимальний збиток, зокрема, ворожій логістиці, розповів радник очільника Офісу президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк. За його словами, ефективність контрнаступальних дій України може стати одним з факторів, який прискорить початок перевороту в РФ.

“…розумію те завдання, яке вони (українські воїни.) виконують на першому етапі, а перший етап – це накопичувальний етап. Це формувальний накопичувальний етап. Коли ти власне завдаєш максимальний збиток російським оборонним спорудам, інженерним конструкціям… і так далі”, – поділився він.

Радник глави ОП додав, що поступово ось цей тиск збільшується, “вгризаючись в оборону”.