Народний депутат Верховної Ради VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов наголошує, що російське керівництво розглядає два військові плани на найближчий рік. Один із них – переговори та угода про припинення вогню.

«Важливою умовою перемир’я російські представники тепер називають припинення постачання зброї для України. Таким чином, вони хочуть зберегти перевагу для планування наступної війни на українському театрі військових дій», – зазначає експерт.

Проте, очевидно, що віддавати ворогу українські території ніхто не стане, тому Головнокомандувач ЗСУ Сирський також розробляє свій план війни.

«В умовах скорочення постачання західної допомоги український Генштаб будує свою стратегію на 2024 рік з акцентом на активну оборону та створення додаткових ліній фортифікації. У разі отримання далекобійних ракет та винищувачів будуть посилені точкові удари по цілям, розташованим у тилу противника. Хоча, за згодою з партнерами, ці цілі можуть бути вражені лише на окупованих територіях України. Особлива увага приділятиметься кораблям Чорноморського флоту РФ та авіації. Знищення двох літаків далекого радіолокаційного виявлення (ДРЛВ) вже завдало суттєвої шкоди бойовим можливостям противника в повітрі», – наголошує Ігор Попов.

Він підкреслює, що Україна зберігає міжнародну підтримку – і її проявом став візит високопоставленої делегації лідерів західних країн (прем’єр-міністри Італії, Канади, Бельгії, президент Єврокомісії) на другу річницю початку повномасштабної війни.