У ЗСУ новий успіх на сході після затишшя. Найімовірніше це дозволить українським силам зайняти північні висоти біля населеного пункту Горлівка та деокупувати місто, яке знаходиться під ворожим контролем з 2014 року.

Про це повідомив льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан.

За його словами, українські військові успішно відбили контроль над одним із териконів на околицях Горлівки та встановили державний прапор. Водночас, експерт прокоментував цю подію. Він раніше припускав, що звільнення Донецької області може розпочатися саме з Горлівки.

«Захоплення терикону – це початок процесу звільнення Горлівки. Наразі українські військові контролюють стратегічно важливу територію, що лежить на південь від основного напряму. Це означає, що для звільнення Горлівки доведеться рухатися трохи на північ, з Торецька на Майорськ. За деякими даними, захисники вже просунулися на деякі позиції» – ділиться полковник запасу.

Однак, за словами Світана, наразі йдеться лише про оперативний рух, і стратегічних змін поки що не очікується. Найімовірніше це дозволить українським силам зайняти північні висоти Горлівки, що забезпечить контроль над більшою частиною міста.

«Те, що важке становище на сході, так це ще було зрозуміло навесні, що ми будемо в зиму йти в оборону на східному фронту. Ну Сирський же не втік, генерал на своєму місці, виконує бойові завдання і протягом усього літа він виконував бойове завдання щодо покращення наших позицій зі східного фронту під час підготовки до зимового наступу росіян зі сходу”, — підсумував Роман Світан.

Зазначимо також те, що окупанти просуваються під Бахмутом, а ЗСУ змінили тактику.

«Рухають і намагаються вийти на північно-західній Бахмута. Тобто, на ті висоти, які ми влітку відбивали досить важко, зараз їх дуже важко утримувати. У росіян там є певна перевага в силі, техніці і в тих висотах, де вони залишилися. Тобто ми їх не вибили до осені з них”, — розповів експерт.

Роман Світан додав, що таким чином із займаних висот росіяни намагаються йти вперед і видавити сили оборони на цьому напрямі. Але Україна зараз переходить у глуху оборону від активної оборони, тому ці дії ми тепер бачитимемо постійно з боку росіян. Вони намагатимуться наступати в зимовий період, а він набагато гірший за літній, оскільки ЗСУ загнали росіян у невигідне становище.

Тепер у сил оборони стоятиме нове завдання – максимальне знищення російської армії. Українські війська мають відходи, повернення позицій, але завдання основне залишатиметься — знищувати російську армію.

А це означає, що у зведеннях Генштабу мають бути щодня мінімум тисяча безповоротних втрат, серед яких половина будуть повертатися до Росії як «білий лад». Саме ця мета стоїть на найближчі три місяці, доки не настане весна.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський пояснив, що взимку будь-які операції, контрнаступальні чи оборонні, уповільнюються.

Про це глава держави сказав під час пресконференції спільно з учасниками Саміту країн Північної Європи.

Зокрема, Зеленський наголосив, що російські війська цьогоріч не мали жодних перемог на фронті.

«В будь-якому разі це не про кризу, про зиму. Взимку завжди уповільнюються ті чи інші операції, контрнаступальні чи оборонні. І тому я думаю, цей сигнал (заяви США вести оборону — ред.) повʼязаний саме з цим. Ми розуміємо, що у Росії не було ніяких перемог у цьому році, вони нічого не змогли окупувати. Взимку все уповільнюється через багато різних причин, ми говоримо про оборону саме сходу нашої держави», — сказав він.

За його словами, найбільше окупаційних військ зосереджено на сході, йдеться про сотні тисяч військових.

«Там дуже багато разів, де торік було розбите угруповання «вагнерівців», туди вони відіслали дуже велику кількість своїх військ. Ми говоримо про сотні тисяч військових. Тому найголовніше там — стримувати та знищувати їх», — наголосив він.