З території Білорусі окупанти почали виводити особовий склад та техніку. Загроза наступу з цього боку суттєво впала.

Про це розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан, зауваживши, що упродовж тривалого часу загроза наступу з боку Білорусі була досить малоймовірною.

Як наголосив Світан, загроза наступу з боку Білорусі суттєво зменшилася, коли вдалося вигнати окупантів з Півночі України. Росіяни мали нестачу особового складу і зосередили його на інших напрямках.

З того часу вони завозили певні резерви в Білорусь на навчання на полігонах. Однак переважно там було не більш ніж 10 тисяч особового складу.

Зараз навіть цього там немає. Росія все більш-менш підготовлене закидає на бойові завдання. Там розуміють, що на деяких позиціях фронт провисає. А загалом кількісного складу, який міг би наступати з Півночі, у них на цей момент не було,– розповів Світан.

Зараз окупанти, до прикладу, Лимано-Куп’янському напрямку розмістили близько 100 – 120 тисяч особового складу. Але навіть з такою кількістю загарбників вони не можуть просуватися вперед. Тому 10 тисяч росіян в Білорусі на той момент особливої загрози не становили.

Речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив, що окупанти в рамках ротації вивели майже усі свої підрозділи з Білорусі. Загарбники використовують цю територію як майданчик для підготовки власних підрозділів. Там періодично перебувало близько 10 – 11 тисяч російських військових.

Таку ж інформацію надав «Беларускі Гаюн». Вони зауважили, що з території Білорусі також вивели усі російську авіацію. Більшість вертольотів та літаків, що відлетіли, перебували в Білорусі від початку січня 2023 року. Авіаційне формування Росії на території Білорусі повністю перестало існувати.

У серпні 2023 року Росія вивела з Білорусі майже весь свій військовий контингент. Такою інформацією поділився ресурс Білоруські Гаюн. За його даними, перекидання російських військ назад до РФ почалося 5 серпня. На даний момент військова присутність агресора в країні мінімальна.

«З Білорусі виведено всю авіацію ВКС РФ: авіаційне угруповання РГВ (регіональне угруповання військ Білорусі та РФ — ред.) перестало існувати», — пише ресурс.

Так, з аеродрому Мачулищі зникли 11 бойових гелікоптерів «Мі-8» та «Мі-24». Їх перегнали до Брянської області (РФ) на аеродром Сіща.

Також спорожнів білоруський військовий аеродром Барановичі. Звідти було виведено 9 винищувачів «Су-34» та «Су-30СМ» ВКС РФ. Станом на 1 вересня на білоруській території знаходиться лише один військовий літак РФ — штурмовик «Су-25», який ганяють між двома білоруськими аеродромами: Мачуліщи та Ліда.

Крім цього, було відмічено зменшення кількості живої сили ЗС РФ на білоруській території.

Число військових РФ на білоруській території сьогодні оцінюється приблизно в 2,1 тисячі осіб. Найпотужніше угруповання — це радіотехнічний вузол у Барановичах, а також 43-й вузол зв’язку у Вілейці (близько 1,4 тисяч осіб). Ще близько 600 військових РФ перебувають на аеродромах Мозир та Зябрівка. Також приблизно 100 солдатів РФ прибули до Білорусі для участі в навчаннях ОДКБ. Причин такої незвичайної активності росіян ресурс не називає.

Можна припустити, що росіяни виводять війська, щоб задіяти їх в агресії проти України, оскільки резерви вже закінчуються.