Координатор із стратегічних комунікацій Білого дому Джон Кірбі повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена не має наміру перешкоджати відправці союзниками їхніх військ в Україну.

Ймовірно, перший десант НАТО висадиться саме у Львові, адже це було б найбільш зручно з точки зору логістики.

Джон Кірбі заявив журналістам, що США не втручатимуться в рішення союзників щодо відправки військ до України. Він підкреслив, що країни-члени НАТО мають вільну волю в цьому питанні, оскільки це «суверенне рішення» кожної нації. Проте він зауважив, що самі Сполучені Штати не планують розміщення своїх військових на території України.

«Я можу говорити від імені цієї суверенної нації і цього головнокомандувача, і він ясно дав зрозуміти, що ми не відправлятимемо туди американські війська», – заявив представник Білого дому.

Після конференції в Парижі 26 лютого, президент Франції Еммануель Макрон висловив можливість відправки західних військових до України у майбутньому. Проте згодом він уточнив свою позицію, заявивши, що Франція наразі не планує розміщувати свої війська в Україні. Незважаючи на це, він не виключив можливість такого кроку у майбутньому.

На зустрічі з парламентськими партіями 7 березня французький лідер висловив думку, що відправка військ до України можлива у випадку прориву російських військ до Києва чи Одеси. Ця ідея Макрона отримала критику від деяких союзників НАТО, проте представники Литви та Фінляндії висловили готовність розглянути можливість розміщення західних військ в Україні.

У довгостроковій перспективі країни Заходу, включаючи Сполучені Штати Америки, не мають уникати можливості відправлення своїх військ до України. Складно передбачити, як буде розвиватись ситуація. Про це повідомила міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.

«Важливо, щоб ми не виключали всього у довгостроковій перспективі, тому що ми ніколи не знаємо, наскільки серйозною стане ситуація. Але позиція Фінляндії зрозуміла: зараз ми не відправляємо жодних військ і не хочемо це обговорювати», — сказала Валтонен.