Російські війська використовують стратегію «подвійного удару» під час наступу на Часів Яр у Бахмутському районі Донецької області. Про це повідомляє військовий аналітик німецького видання Bild, Юліан Рьопке, 9 квітня.
Аналізуючи відкриті дані про рухи російських збройних сил в цьому районі за останні 10 днів, експерт відзначає, що тактику «подвійного удару» вони вже застосовували раніше під час захоплення інших українських міст, включаючи Бахмут і Авдіївку у Донецькій області.
Стратегія «подвійного удару» передбачає одночасне оточення позицій з флангів і прямий фронтальний наступ.
«У битві за Часів Яр російські війська вторгнення намагаються реалізувати свою успішну (Авдіївка, Бахмут, Новомихайлівка тощо) тактику «подвійного удару»: кліщі з півночі та півдня плюс прямий штурм міста зі сходу», — зазначає Рьопке.
Зауважимо, Часів Яр росіянам потрібен, щоб просуватися в бік Костянтинівки, а далі вже пряма дорога: Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ.
Активність окупантів на напрямку Часового Яру також підтверджує співзасновник та аналітик DeepState Роман Погорілий зазначив, що росіяни збільшують інтенсивність обстрілів Часового Яру
Про це він сказав в етері українського телеканалу.
«Останнім часом нашим військовим дуже нелегко у Часовому Яру. Тому що захисники вимушені тримати оборону й відбивати масовані атаки ворога. Росіяни пруть колонами й збільшують інтенсивність обстрілів. Ворог зараз почав рівняти з землею місто, застосовуючи велику кількість авіації. З кожним часом збільшуються саме авіаційні нальоти з боку противника. Скидаються КАБи, ФАБи, і це питання допомоги наших партнерів щодо ППО, щоб знищувати ворожу авіацію й не підпускати її», — зауважив Погорілий.
За словами співзасновника та аналітика DeepState, Сили оборони України тримаються, і ми мусимо в цьому допомагати нашим захисникам.
«ЗСУ тримаються, не підпускаючи ворога. Тривають запеклі бої, як в районі Часового Яру, так і в районі населених пунктів Іванівське та Богданівка. Росіяни намагаються підібратися з усіх сторін, якось пролізти піхотою й технікою. Працюють дронами й знищують авіацією все навколо. Але Сили оборони тримаються, і ми мусимо в цьому допомагати нашим захисникам», — наголосив Погорілий.
Раніше глава української військової розвідки Кирило Буданов заявляв, що саме Часів Яр та Покровський напрямок стануть цілями наступу армії Росії на Донбасі наприкінці весни – початку літа цього року.
«ЗС РФ трохи просунуться в бік Часового Яру. Вони будуть рухатися в напрямку міста Покровська, стратегічного напрямку Покровськ», — цитує телеканал Буданова на своєму сайті.
При цьому Буданов прогнозує, що до початку очікуваного російського наступу значних змін на фронті не буде. За його словами, «ситуація досить складна, але вона під контролем».
Зазначається, що Буданов не виключає й українського наступу в поточному році. Однак говорити на цю тему докладніше він із ARD не став, пославшись на те, що відповідальність за цю сферу лежить на Генштабі ЗСУ. Буданов також розповів, що Україна потребує зараз «додаткових обсягів артилерійських систем, додаткових обсягів боєприпасів». Коментуючи спільну закупівлю європейськими країнами з ініціативи Чехії в третіх країнах 800 000 артилерійських боєприпасів для ЗСУ, керівник ГУР сказав, що поки що «не відчуває» їхньої присутності на фронті.