Стартувала чергова зустріч у форматі Рамштайн. Під час неї ухвалять рішення про нову військову допомогу Україні.

На початку засідання виступив глава Пентагону Ллойд Остін. Він говорив про переломний момент війни в Україні.
Переломний момент у війні в Україні настає. Це вирішальний момент для України і вирішальне десятиріччя для всього світу,
– наголосив Остін.

Він додав, що підтримка України продовжиться стільки, скільки буде потрібно. Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також відзначав переломний момент війни та закликав збільшити постачання зброї до України.

У відеоформаті виступив і президент Володимир Зеленський. Глава держави подякував союзникам за допомогу, але попередив, що російські війська зараз перегруповуються. Він попросив не гаяти часу, оскільки Україна потребує зброї.

Зазначимо, підсумки зустрічі будуть близько 17:30.
Від чергової зустрічі “Рамштайн” очікують вирішення питання про постачання важких танків Україні. Зокрема, міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас анонсував приємні новини щодо надання танків Leopard.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко також вважає, що саме на “Рамштайні” Німеччина може погодити надання Україні важкої техніки від Польщі, Фінляндії, Іспанії.
Український генерал-лейтенант Ігор Романенко заявив, що українській армії необхідно встигнути підготуватися до нової, більш активної фази війни. Російська окупаційна армія може в будь-який момент кинути свої сили на необхідні їй напрямки, розповів він в інтерв’ю “Обозревателю”.

Наразі Росія вже підготувала 300 тисяч військовослужбовців. Якість цього війська та його забезпеченість викликають питання. РФ планує ще на стільки ж наростити свої сили протягом найближчих півтора-двох місяців.

“У будь-який момент вони можуть зірвати свої ж плани та кинути наявні сили у необхідних напрямках”, – наголосив генерал.

Якщо вони зможуть це зробити раніше, ніж ЗСУ приготуються, в України будуть серйозні проблеми. Адже наразі потрібно ще дуже багато озброєння для боротьби за новоокуповані землі та виконання завдань цього бойового року.

Новий наступ Росії – коли це може статися
Серед представників української влади дедалі частіше лунають заяви про те, що Росія готується до нового наступу. Ймовірно, з території Білорусі. Та не відкидається й сценарій, що вона обере інший напрямок для атаки.

Так, польський генерал та військовий експерт з боїв в Україні Вальдемар Скшипчак заявляє, що Росія накопичила свої війська в районі Брянська, Курська та Воронежа. Тож вона може вдарити по Україні з цього напрямку. За цього сценарію під ударом опиняються Полтава та Дніпро.

“Я вважаю, що Росія може вдарити по Україні з цього напрямку, рухатися звідти в південному напрямку, на захід від Харкова, вздовж річки Ворскла, що впадає в Дніпро. За цього сценарію під ударом опиняються – Полтава та Дніпро”, – каже Скшипчак.

Великі плани Путіна щодо України провалилися, каже польський генерал, тож тепер президент РФ вимушений перейти до стратегії малих кроків. Тож навряд чи він планує захопити наразі всю Україну.

“Далі, швидше за все, його метою буде частина Харківської області, Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська область. Чи вдасться йому це зробити, залежить від вас і від нас – Заходу”, – додав експерт.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що окупаційна армія РФ може спробувати здійснити свій останній ривок на річницю повномасштабного вторгнення в Україну. Не відкидається й наступ у березні.

У Міноборони України прогнозують активність на фронті з настанням весни. Росія могла підготувати ресурси для атаки на півдні та сході.