Українські воїни продовжують звільняти свої землі та перехоплюють ініціативу практично на всіх напрямках
Водночас її недостатньо, щоб наступати на Донецькому напрямку. Прогрес може стати помітним, як тільки земля достатньо промерзне.
Про це в одному з інтерв’ю розповів боєць тероборони, військовий аналітик Андрій Коваленко.
“Наступальні дії тривають – зараз ще недостатньо промерзла земля, і поки що колісна техніка і легка броня ще не можуть рухатися швидко. Фішка ЗСУ – це здатність до швидких переміщень і досить злагодженій роботі по швидкому заходу в тил ворога. Враховуючи це, Данілов має рацію в тому, що зима буде переломним моментом”, – сказав аналітик.
Він переконаний, що українські військові підготовлені до зими краще, ніж ворог.
“У ворога з цим будуть проблеми. Власне, у них вже є проблеми з одягом для мобілізованих – вони отримують шоломи і деяку амуніцію з Ірану, але з теплим одягом у них вже виникають проблеми. Російська легка промисловість не здатна перекрити це, тому вони намагаються витіснити з Білорусі все, що можуть … Коли холодно, то концентруватися на важливі речі для виживання на полі бою складно”, – додав аналітик.
Коваленко також акцентував увагу, що загроза повторного наступу з боку Сумської та Чернігівської областей досі залишається. Російське командування підтягнуло ближче до кордону більшу частину мобілізованих.
“На полігонах в Курській і Брянській областях їх вчать стріляти по українських позиціях і населених пунктах з мінометів, САУ працюють, їх аеророзвідка там активна”, – зазначив Коваленко.
Він акцентував увагу на тому, що окупанти хочуть захопити Бахмут. Таким чином вони намагаються обвалити Донецький фронт, щоб вийти на трасу в Слов’янськ і відрізати Костянтинівку, щоб просуватися далі.
“Але ми бачимо, що хоч і важко, але Бахмут тримається. Додаткові сили ЗСУ там знаходяться, тому завдання утримати місто до сильних морозів, я думаю буде виконане”, – пояснив аналітик.
Зазначимо: Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що наша країна поверне всі тимчасово окуповані території: частину з них – дипломатичним шляхом, частину – військовим. На думку президента Володимира Зеленського, є всі підстави стверджувати, що мирний час для України може настати вже наступного року.
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов пояснює:
“Почнемо із Криму. Українська армія вже звільнила Херсон та вийшла на берег Дніпра. Вона вже може поступово наступати у напрямку Перекопа та Чонгара. Тут, з урахуванням сучаснішого озброєння, ЗСУ матиме переважну перевагу. Зачепитися у степу росіяни не зможуть. І тоді перед головкомом Залужним постане класичне завдання взяття Криму. У всіх війнах, починаючи з ХVIII століття, це завдання виявлялося завжди вирішуваним. Тільки у ХХ столітті Крим брали: Болбочан, Ейхгорн, Слащов, Фрунзе, Манштейн, Толбухін”, – нагадує Віктор Савінов.
Проте, наголошує він, лобовий штурм Перекопа та Чонгара може призвести до надмірних втрат з обох боків.
“Набагато складніше воювати у густозаселеному районі Донбасу. І в Першу, і в Другу світову війну ці території зазвичай захоплювали та звільняли, обходячи з півночі. А для такого маневру українській армії доведеться вийти на територію Ростовської області РФ, – пояснює експерт. – Розуміючи це, Зеленський та Кулеба наголошують (насамперед для російських військових), що ми не зупинимося доти, доки не звільнимо всю свою територію.
Але! Перше – ми уникатимемо непотрібних втрат. Друге – якщо дипломатичним шляхом Росія не залишить Крим чи Донбас, то наступальні операції проводитимуться відповідно до класики військового мистецтва. А це може означати, що Донбас доведеться оточити”.