Армія рф не просувається на півдні України. Окупанти агресорки Росії просто не мають змоги просуватися. Наразі вони тримаються за ті рубежі оборони, які їм вдалося облаштувати. Про це розповіла речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.
За її словами, зокрема, йдеться про облаштування оборонних рубежів із використанням залізобетонних конструкцій.
“На Херсонщині, на нашому напрямку, оскільки це відкрита поверхня, це безкраї степи, де заховатися нема за чим, лісів дуже мало. Тому вони використовують ті укріплення, які будували дуже довго, виключно в оборонному режимі”, – наголосила Гуменюк.
Крім того, Гуменюк “відзначила” невдалі наступальні дії окупанта.
Просування вперед у них немає ніде… Вони намагалися висунути танковий взвод учора. Перший танк підірвався на протитанковій міні. Два інших розвернулися і майнули на свої позиції, – сказала речниця.
Наталія Гуменюк додала, що найкращий варіант для російських військових – здаватися у полон. За її словами, військові РФ обізнані з тим, як це зробити, і мають усю необхідну інформацію.
Як повідомлялося, протягом останніх днів українські захисники активізували контрнаступ на північному сході країни. ЗСУ просуваються щонайменше на двох напрямках на схід від річок Оскіл та Сіверський Донець, де сили українські військові групувалися після попереднього контрнаступу на початку місяця.
Росія навряд чи впорається із фундаментальними структурними проблемами, намагаючись мобілізувати велику кількість росіян для продовження війни в Україні. Дії Путіна свідчать про те, що він набагато більше переймається доставкою людей на поле бою, ніж усуненням основних недоліків.
У Росії стартувала мобілізація, щоб набрати нове гарматне м’ясо для війни проти України. Проте для проведення масштабного призову Кремль не має достатніх ресурсів, вважають військові експерти та аналітики.
Кремль давно не має можливостей для мобілізації.
Частковий заклик, який оголосив Путін, не додасть бойової сили його армії, вважають в американському Інституті вивчення війни. Аналітики зазначають, що мобілізація створить додаткові сили, але “неефективно і з великими внутрішніми соціальними та політичними витратами”.
Аналітики наводять три ознаки, що свідчать про неуспіх мобілізації:
відсутність умов формування військової сили;
руйнація бюрократичних структур, необхідні мобілізації;
попередні приховані хвилі призову.
За 2021–2022 роки Путін уже здійснив щонайменше чотири спроби мобілізації. Тим самим він, ймовірно, вичерпав практично всі запаси боєздатних резервістів
За неповний тиждень з моменту оголошення мобілізації у Росії з’явилося чимало свідчень про слабке матеріально-технічне забезпечення армії. Мобілізовані скаржаться на те, що їх змушують самостійно купувати спальники та медикаменти. Інші публікують відео про те, що в казармах у них немає ліжок і людям доводиться спати на лавках або прямо на підлозі. Треті розповідають, що їм видають іржаву зброю, а також відправляють на фронт без будь-якої підготовки.
Один з представників західної розвідки розповів виданню Guardian, що російська влада зіткнеться з великими труднощами навіть при наборі 300 тис.
Військовий експерт Олег Жданов вважає, що за сім місяців повномасштабної війни у Росії майже всіх, хто мав реальний бойовий досвід та входив до оперативного резерву, вже спробували залучити до “спецоперації”. Тому є сумніви, що під час мобілізації вдасться знайти реально боєздатних чоловіків.