Скільки юристів, стільки й думок. Юристи партії та фракції вважають, що можливість позбавити Разумкова депутатського мандата є, пише в своєму Телеграм-каналі нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура.

У будь-якому випадку, партія може ухвалити рішення на своєму найближчому З’їзді. І голова партії Корнієнко має право запропонувати делегатам розглянути це питання.

Вважаю, що нам потрібно провести фундаментальну роботу над уточненням законодавства щодо цього питання, щоб таких колізій та суперечок між юристами надалі не виникало.

Раніше він розповів телеканалу Дом про те, що наразі екс-спікера парламенту Дмитра Разумкова не можна позбавити депутатського мандата. Як аргумент він навів те, що немає відповідної процедури. Тому це може статися лише у тому випадку, якщо він сам напише заяву на вихід із фракції.

“Немає поки що процедури, яка б дозволила позбавити його мандата. Але, якщо у колег є якісь варіанти… Я, як юрист, не бачу. Якщо в цьому вони бачать доцільність якусь, юридичний механізм, будь ласка, нехай вони озвучать такі варіанти”, – сказав він.

Качура зазначив, що можна було б забрати мандат, якби Разумков написав заяву про вихід із фракції, але такого він наразі не робив.

“Розумков, наскільки мені відомо, не писав заяву про вихід із фракції. Якщо така заява є, то тоді це підстава для того, щоб її позбавити депутатського мандата. Поки що такої заяви я не бачив. Можливо, у юристів фракції інша позиція. Але я кажу навскидку, що зараз таких підстав я не бачу”, – наголосив депутат.

Раніше глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія на телеканалі “Україна” розповів, за яких умов у Разумкова відберуть мандат. Під час ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера на телеканалі “Україна” він ледве не посварився з екс-спікером.

“Ви будете мандат у мене забирати? Ви особисто”, – запитав Разумков однопартійця.

“Я не забираю у вас мандат. Все залежатиме від того, яке у вас буде політичне майбутнє. Якщо ви прийшли зі “Слугою народу”, а потім…” – відповів, посміхаючись, Арахамія, натякаючи на можливість створення Разумковим своєї політичної партії.

Питання про формування Разумковим партії також підійматися кілька разів, проте Дмитро Александрович карти не відкрив.

Однак звільнений нещодавно з посади спікера Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомив про те, як опинився в дивній ситуації: з одного боку, він начебто позафракційний, а з іншого – формально може вважатися “слугою народу”.

На питання, чи зараз він позафракційний депутат, Разумков не зміг відповісти однозначно.

“Я свого часу увійшов до фракції “Слуга народу” – 29 серпня 2019 року. Згідно з Регламентом Верховної Ради, голова парламенту не може бути членом будь-якої фракції. Але жодних заяв про вихід із фракції я не писав, і рішень фракція “Слуга народу” щодо мого виключення не приймала. Ще раз – я не виходив із фракції “Слуга народу”. Це унікальна ситуація, такого раніше не було. Так як жодних заяв я не писав, нових заяв на входження мені також писати не потрібно”, – сказав депутат.

Недавно Разумков попав в комічну ситуацію: ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков розкритикував уряд Володимира Зеленського за те, як він бореться з епідемією коронавірусу в країні.

Разумков нагадав, що ситуація з COVID-19 цього року гірша, ніж минулого, а за останню добу в країні захворіло понад 26 000 людей.

Цікавим моментом є те, що сам Разумков не вакцинувався і вже двічі перехворів на COVID-19.