180 фахівців з 33 країн готові брати участь в експертній мережі “Кримської платформи”. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує телеканал “Дом”.
З цією метою МЗС і Міжнародна благодійна організація “Фонд Східна Європа” підписали меморандум про співпрацю. Експертна мережа об’єднає представників українських та іноземних неурядових організацій, а також правозахисників, які спеціалізуються на проблемах, пов’язаних з окупацією Криму Росією.
“Ще ніколи в історії України жодна тема не об’єднувала таку кількість аналітиків і світлих голів для спільного пошуку рішень проблем російської окупації півострова. Переконаний: такий високий інтерес до мережі вже на старті свідчить, що експерти відчувають: “Кримська платформа” — це реальний механізм, який матиме довгострокові наслідки для України та світу”, — зазначив Кулеба.
Нагадаємо, протягом майже вже 8 років окупації Кремль сформував і зміцнив у Криму репресивну систему зі своїми методами придушення громадянського опору. Про це у програмі “На самом деле” телеканалу “Дом” заявила очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Зараз фіксується вже менше насильницьких зникнень, водночас різко зросла кількість арештів, які закінчуються реальними термінами для політв’язнів.
“Найстрашнішим у цьому контексті в Криму був 2014 рік, тому що це були насильницькі зникнення. Після того, як Росія вже побудувала свою репресивну правову систему на півострові, кількість, наприклад, насильницьких зникнень зменшилося, але різко зросла кількість арештів. Наприклад, у 2019 році ми всі раділи, коли з літака виходили Олег Сенцов, Саша Кольченко, Володимир Балух — 11 політв’язнів. Але після цього звільнення протягом наступного року щонайменше 33 людини Росія знову посадила. Звільнила 11 — посадила 33”, — акцентувала Скрипник.
Наприклад, у першому півріччі цього року в окупованому Криму російські силовики здійснили 33 обшуки, 156 осіб були затримані.