НАБУ затримало на хабарі в 100 тисяч доларів рідного брата глави Окружного адмінсуду Павла Вовка. Його звуть Юрій Зонтов, і він заявив, що є співробітником Служби зовнішньої розвідки. Пише у своєму Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Як відомо, рідне прізвище Павла Вовка – Зонтов, Вовк – це прізвище його дружини Світлани, яку він взяв після одруження в 1999 році. А брат залишився Зонтовим, і теж був тісно пов’язаний з правосуддям – він працював адвокатом.

За даними джерел Цензор.Нет, Вовк організував глибоко законспіровану систему отримання хабарів. Кожен хабародавець аналізувався, робота йшла тільки зі зрозумілими і відомими людьми, і тільки по великих сумах. Павло Вовк особисто не бере участі в передачі грошей – він розуміє, що за ним йде полювання. Працює система посередників, це вони контактують з “клієнтами”, і передають гроші від хабародавця рідного брата.

Вовк неодноразово зривав операції НАБУ по документуванню його хабарів. Цього разу спрацювала жадібність – справа мала слухатися в ОАСК завтра, терміновість була виправдана ситуацією. І добре знаючи наші правоохоронні органи, Вовк не думав, що НАБУ ризикне передавати цілих 100 000 доларів через ланцюжок посередників, яку було неможливо відстежити. Уявіть собі, адже 100 тисяч можна було в процесі передачі і десь втратити. Однак НАБУ вирішило ризикнути такими величезними грошима і при цьому знайшло спосіб знайти свої гроші і встановити передачу Зонтову.

Юрій Зонтов зберігає адвокатське свідоцтво, і отриманий хабар повіз на зберігання на квартиру, в якій обладнаний адвокатський офіс. У квартирі три сейфа для документів і цінностей.

Завдяки роботі в розвідці, Зонтов мав можливість користуватися офіційними прикриттям і статусом державного службовця, організовуючи виїзди в країни, в яких сім’ї так зручно зберігати крадене в Україні.