Громадська організація “Центр трансатлантичної взаємодії та діалогу”, засновниками якої є помічники народних депутатів з фракції “Слуга народу”, уклала угоду з американською компанією, лобісти якої мають надавати “стратегічне консультування та підтримку” партії “слуг” та організації для “налагодження відносин України з США та ЄС”. Вартість послуг складає близько 15 млн гривень.
Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”.
“Вартість послуг лобістів, згідно з контрактом, становить 50 тисяч доларів на місяць, а сама угода діятиме до кінця року – і в разі її повного виконання сумарно складатиме 550 тисяч доларів (понад 15 мільйонів гривень)”, – йдеться у повідомленні.
ГО “Центр трансатлантичної взаємодії та діалогу” створена за місяць до підписання контракту з американськими лобістами – наприкінці грудня 2020 року. Як вказано у договорі, вона фінансується “українськими приватними особами та комерційними структурами”.
Засновники ГО – Павло Великоречанін та Станіслав Костюченко. Це – помічники народних депутатів від “Слуги народу”, відповідно – Олександра Ткаченка та Івана Шинкаренка, які є членами парламентського комітету з питань антикорупційної політики.
У коментарі журналістам Іван Шинкаренко повідомив, що йому відомо про причетність його помічника до ГО, але чим організація займається і хто її фінансує – нібито не знає, бо це не його справа.
«Єдине, що мені відомо, що там є якась громадська організація, бо Станіслав її очолює, це максимум що мені відомо. Чим займається, не знаю. Він мені казав, що він чи очолює, чи започатковує цю організацію. Я йому сказав, «це не моя справа, можеш робити за законом, тому, будь ласка, якщо хочеш робити якусь організацію, роби – це не моя справа». А чим вона займається, хто фінансує, які питання на порядку денному і тому подібне – цієї інформації, на жаль, я не маю», – заявив у коментарі «Схемам» депутат від «Слуги народу» Іван Шинкаренко.
Відомо, що звіт партії “Слуга народу” за четвертий квартал 2020 року, коли була створена ГО, на сайті НАЗК досі не опублікований.
Своєю чергою, аналітик громадського руху «Чесно» Ігор Фещенко розповів яким чином можна оплатити послуги лобістів.
«Оплатити послуги лобістів офіційно можна у два способи. Перший – партія з власного рахунку платить за конкретні послуги й декларує скільки заплатила, коли, кому тощо. У фінансовому звіті ми будемо бачити, хто фінансував партію, а отже, і за чий кошт здійснювалися витрати. Другий спосіб – за такі послуги може заплатити стороння фізична чи юридична особа. У такому випадку партія так само має декларувати такі витрати, оскільки закон це трактує як спонсорський внесок у вигляді товарів, робіт та послуг. У такому випадку має бути у звіті вказано, хто платив, кому, скільки і за що», – розповів Фещенко.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.