Представництво президента України в АР Крим стурбоване критичною гуманітарною ситуацією, яка склалася на території окупованого півострова у зв’язку з розповсюдженням коронавірусної інфекції.
Про відомо з повідомлення відомства у Facebook
Представництво президента в АР Крим попри політику окупаційної влади з придушення свободи слова і вільного розповсюдження інформації виявило найбільш складні виклики, пов’язані з пандемією на окупованих територіях.
Мова про такі проблеми, з якими стикнулися кримчани:
– відсутність койкомісць у лікарнях для лікування хворих на COVID-19, відмова у госпіталізації навіть тяжкохворих пацієнтів;
– переміщення хворих на COVID-19 з лікарень до санаторіїв, де хворі залишаються без медичного нагляду;
– відсутність можливості пройти медичне обстеження та/чи тестування за власним бажанням;
– відсутність доступу до швидкої медичної допомоги (час приїзду машини швидкої допомоги сягає 15 годин);
– відсутність в аптеках будь-яких препаратів першої необхідності для лікування COVID-19, що унеможливлює лікування на дому;
– викривлення статистики захворювань окупаційними адміністраціями та штучне регулювання статистики через обмежений доступ до тестування;
– відсутність об’єктивної інформації та інформування населення про ризики, пов’язані із COVID-19;
– відсутність належного контролю за дотриманням правил використання засобів індивідуального захисту та карантинних заходів у громадських місцях та місцях масового скупчення людей тощо.
У Зеленського засудили дії окупаційної влади в Криму та зазначили, що необхідно відреагувати на виклики, пов’язані з гуманітарною кризою на території півострова, що виникла через епідемію Covid-19.
Дослівно: “Можливою відповіддю на кризу могла б стати організація доступу громадян України, які проживають на ТОТ АР Крим та м. Севастополі, до онлайн консультацій з сімейними лікарями, наближення аптекарських пунктів з необхідними медичними препаратами до КПВВ та підвищена увага міжнародних партнерів на порушення державою-окупантом – Російською Федерацією – своїх зобов’язань по захисту цивільного населення, а також документування українськими правоохоронними органами відповідних порушень з боку представників держави-окупанта”.