Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко та аташе з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків при посольстві США в Україні Тревіс Брукс підписали Меморандум про взаєморозуміння. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.

“Цим знаковим документом, підписання якого відбулося в посольстві США, було підтверджено прихильність Держприкордонслужби України та Адміністрації з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США взаємовигідній та рівноправній співпраці у протидії транснаціональним злочинам пов’язаним із незаконним обігом наркотичних засобів, зокрема їхніх аналогів і прекурсорів, а також дотичним злочинам”, – повідомили в прес-службі.

Присутня на заході тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін зазначила, що відбулася важлива подія – підписання документа, над яким сторони активно працювали тривалий час.

“Це підтверджує нашу роботу та партнерство в боротьбі з незаконним обігом наркотиків”, – зазначила вона.

Крім обміну інформацією, зокрема про шляхи відмивання коштів, отриманих від незаконного обігу наркотичних засобів, українські й американські правоохоронці домовилися брати участь у двосторонній правоохоронній діяльності, зокрема спільних операціях, і разом викривати корумпованих осіб, причетних до наркотрафіку.

За даними Держприкордонслужби, обсяги виявлених наркотиків на державному кордоні України та рівень ризику їхньої контрабанди залишаються високими.

“Загалом від початку цього року на кордоні затримано понад 170 кг наркотичних засобів. Найбільшу їх кількість виявлено на морських каналах сполучення і на кордоні з РФ. Основну частину виявленого обсягу становлять наркотики рослинного походження і кокаїн”, – наголошується в повідомленні.