Європейський Союз направив президенту США Джо Байдену проєкт спільної заяви саміту ЄС – США.
Про це, посилаючись на текст документа, написало агентство Bloomberg 29 травня, передає видання ГОРДОН.
“Ми єдині в нашому принциповому підході до Росії і рішуче реагуватимемо на її повторювану модель негативної поведінки і шкідливу діяльність”, – цитує агентство документ.
За даними Bloomberg, у проєкті заяви також йдеться про плани “тісно консультуватися і співпрацювати з усього спектру загальних проблем і можливостей” у контексті відносин із Китаєм.
Спільні цінності та інтереси США і ЄС допоможуть впоратися із “безпрецедентними глобальними викликами”, сказано в документі.
Зазначимо, Україна та США ведуть активний діалог стосовно погодження дати і місця зустрічі президента України Володимира Зеленського і глави Білого дому Джо Байдена.
Про це у статті для “Європейської правди” написав заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін 29 травня.
Згідно із заявою Єніна, Україна хоче, щоб зустріч Зеленського і Байдена відбулася до переговорів глави Білого дому із президентом РФ Володимиром Путіним.
“Питання організації зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом до моменту проведення американсько-російського саміту [заплановано на 16 червня] обговорювалося ще на початку травня під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва. І саме тоді ми отримали чітке запевнення американської сторони в тому, що жодне питання стосовно України не буде вирішуватися без України”, – написав заступник міністра.
Нагадаємо, Байден у червні відвідає саміт країн “Великої сімки” в Корнуоллі (Великобританія) і саміт НАТО у Брюсселі (Бельгія). Перший відбудеться 11–13 червня, другий – 14 червня. Словацьке видання Pravda у квітні писало, посилаючись на свої джерела, що Байден може приїхати у Братиславу на форум GLOBSEC (проводитимуть 15–17 червня).
“Європейська правда” вважає, що Байден може зустрітися із Зеленським “в одному із цих міст”. Однак Україну поки не запрошували на саміт НАТО, а до складу G7 входять тільки Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США.