Складанням списку 47 громадян, яких можуть убити в Україні, Росія переслідує дві мети в гібридній війні проти Києва. Про це 5 червня у Брюсселі заявив представникам Європейського союзу генеральний прокурор України Юрій Луценко, інформує "Радіо Свобода", передає Корупція.Інфо

"Перше – це розплата за критику громадян Росії, журналістів, які зараз працюють в Україні та критикують Кремль… Спецслужби Росії мстять убивством за будь-яку, як вони розуміють, зраду. Події у Великобританії свідчать, що ці методи живі не тільки в Україні", – сказав він.

За словами Луценка, "друга частина російського задуму – це сіяння хаосу в Україні шляхом убивства журналістів як дуже впливових осіб в українському суспільстві".

"Операція була успішною, бо ми маємо затриманого організатора, зафіксовані його зв'язки з російськими спецслужбами, і маємо список потенційних жертв, яких українська держава тепер захистить краще", – зазначив генпрокурор.

Він також назвав помилкою недостатню комунікацію в цій справі між Україною і західними спецслужбами.

Сьогодні прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що в Луценка немає "списку 47", але він його бачив.1 червня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка слідство одержало список із 47 осіб, яких також планували вбити. За вбивство деяких фігурантів цього списку, за інформацією генпрокурора, організатори готові були заплатити $3 млн.

Популярне: "Всі приїхали висловити співчуття, а він…": Мер одного з міст вразив українців своїм вчинком на могилі воїна

Цього самого дня українські силовики провели зустріч із деякими людьми зі списку. Відомо, що на зустрічі були телеведучі Матвій Ганапольський та Євген Кисельов. ЗМІ також повідомляють, що до Служби безпеки України (СБУ) було запрошено виконавчого продюсера телеканала "UA:Крим" Османа Пашаєва, головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" Юлію Мостову, заступника гендиректора телеканала ATR Айдера Муждабаєва, політичного оглядача Віталія Портникова, телеведучого "UA:Перший" Юрія Макарова, оглядача видання "Крим.Реалії" Павла Казаріна і ведучу каналу ZIK Тетяну Даниленко. Окрім того, до списку потрапили журналіст Сергій Грішин, засновниця проекту Zaborona.com Катерина Сергацькова, шеф-редактор LB.ua Соня Кошкіна.

Як заявили у СБУ, на зустріч запросили всіх 47 фігурантів списку, однак прийшли лише 17.

5 червня інтернет-видання "Страна" опублікувало "список 47". У СБУ відмовилися коментувати його справжність. Спікер відомства Олена Гітлянська підкреслила, що документ нікому не передавали.