Журналіст, автор проекту «POLITICUS VULGARIS» Сергій Лямець вважає, що ініціатива прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про перепідпорядкування «Укргідроенерго» Кабінету Міністрів обґрунтована його особистими інтересами.
Про це журналіст пише у своєму блозі на сайті «Кореспондент».
«Зазвичай такі перестановки трапляються, коли чиновники хочуть «увіткнути» керувати компанією свою людину. А ще краще – безіменного виконувача обов’язків, який видобуває гроші для своєї людини. Тоді навіть краще – не доведеться возитися з публічним конкурсом. Новопризначений безіменний фунт буде підписувати все, що йому скажуть. Що відбувається далі, ми знаємо з багатого досвіду, який ми почерпнули за останній рік», – зазначив він.
На думку Лямця, перепідпорядкування «Укргідроенерго» негативно позначиться на фінансових показниках діяльності одного з найприбутковіших підприємств України в енергетичному секторі.
«Укргідроенерго» – це остання енергетична компанія України, яка у 2020 році залишилася прибутковою. Збиток «Укренерго» 18 млрд грн за півріччя, НАЕК «Енергоатом» – 2,65 млрд грн, «Центренерго» – 493 млн грн», – зазначає автор.
Лямець звертає увагу на той факт, що «Укргідроенерго» закінчила перше півріччя поточного року, показавши чистий прибуток у розмірі 1,3 млрд грн і заплатила до держбюджету 1 млрд грн дивідендів. Він зазначає, що прем’єр нічого не робить, щоб навести порядок у сфері державного майна».
«Це ж при Шмигалі потрошать «Центренерго» і «Енергоатом», а митниці віддані в управління мафії. Після цього ми дивуємося, що рейтинг Зеленського валиться зі швидкістю падаючого літака? А якої реакції ви хотіли, коли люди бачать, як шириться схематоз на тлі зростаючого безробіття в Україні?», – написав Лямець.
Крім того, що такі дії Кабміну негативно позначаться на рейтингах президента, автор публікації впевнений, що перепідпорядкування «Укргідроенерго» обурить міжнародні фінансові інститути.
«Укргідроенерго» отримало міжнародні кредити від Європейського інвестиційного банку, а в кредитній угоді значиться, що до повернення кредитів не може бути ні реорганізації, ні об’єднання, ні поділу, ні інших дій з компанією. Там же значиться, що всю роботу «Укргідроенерго» веде тільки через Міненерго. В Угоді про асоціацію між Україною та ЄС значиться, що держава може управляти власністю або через Мінфін, або через Мінекономіки, або через профільне міністерство. Але – не Кабмін. Принципи ОЕСР, які також підписала Україна, прямо забороняють поєднувати володіння і управління державною власністю. А значить, Кабмін не може управляти «Укргідроенерго», – написав Сергій Лямець.
Автор зазначає, що в намірах Кабміну проглядаються всі ознаки рейдерства, за що, з урахуванням прогнозованої відставки прем’єр-міністра Шмигаля, відповідальність доведеться нести президенту Володимиру Зеленському.