Арестович пояснив, навіщо ЗС РФ “пульнули” портом Одеси.

Удар по порту Одеси через добу після підписання Стамбульської угоди про зерно – це помста Кремля за те, що не вдалося “прогнути” Київ, запевняє Олексій Арестович.

Росія зірвала Стамбульські угоди щодо розблокування українських портів вже за добу після їх підписання. Швидше за все це разова акція.

Про це в ефірі YouTube-каналу “Фейгін LIVE” ввечері 23 липня висловив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

“У мене відчуття, що це просто примітивна помста. Вони намагалися нав’язати нам один варіант угод. Не вийшло. Ми нав’язали їм у відповідь. І треба було мстити”, – заявив Арестович.

Що намагалася Москва нав’язати Києву, він не уточнив. Однак, згідно з чутками, влада РФ хотіла включити в угоду припинення вогню на Півдні України, тобто відмову Києва від деокупації своїх південних територій: Херсонської та Запорізької областей. Відомо, що у підсумковому документі цього пункту не було.

Арестович вважає, що удар по порту Одеси – разова акція і не має “системного характеру”. Він дійшов такого висновку, бо Москва почала запевняти, що нібито не причетна до атаки.

“Якби вони переслідували системні цілі, вони зробили б системну заяву. Вони б сказали, що українська сторона “порушує”, “неправильно трактує”, звернулися б до ООН. Це була б системна політика. А пульнути і сказати, що “це не ми”… Ну, це тупо передали привіт. За те, що не вдалося нас прогнути”, – розповів представник Офісу президента.

Він уточнив, що подібна поведінка дуже відповідає манері поведінки диктатора РФ Володимира Путіна, який мешкає “за поняттями”.

Арестович упевнений, що далі Росія дотримуватиметься угоди. В основному, тому що гарантом є Туреччина, яка не соромиться застосовувати силу, зокрема проти РФ.

“Вони (влада РФ – ред.) відразу відзвітували перед турками, що не мають відношення до обстрілу порту. І, швидше за все, зриву поставок зерна не буде. Занадто високі ставки для РФ”, – констатував радник.

Нагадаємо, що Путіну загрожує “помста” Ердогана за зрив Стамбульських домовленостей.

Глава Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, ймовірно, не залишить без відповіді зрив Кремлем Стамбульських домовленостей щодо зерна.

Таку думку висловив у Telegram російський блогер Ель Мюрід.

Він зазначив, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу, підписавши угоду, взяв на себе зобов’язання не атакувати портові споруди України. Сьогодні документ Кремль демонстративно порушив, вкотре показавши світові, що є недоговороспроможним.

Ця ситуація поставила у дуже неприємне становище лідера Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, який не лише доклав серйозних зусиль для реалізації Стамбульської угоди, а є одним із гарантів “зернової угоди”. Швидше за все, Кремлю варто чекати від нього відповіді, вважає Мюрид.

Він прогнозує Кремлю проблеми у Сирії та Карабаху, де є військові контингенти ЗС РФ.

“Вперше турки не змогли зібрати вершки зі Стамбульських домовленостей через Бучу. Якщо нинішня угода теж зірветься, Ердоган може щось і зробити. Зрештою, він має аргументи: це і безпека Хмейміма та Тартуса, це і Карабах. Там все тримається здебільшого на його добрій волі”, – попередив російський блогер.

Додамо, що МЗС України назвало “плювком в обличчя Ердогану” удар російськими “Калібрами” по порту Одеси.

Не минуло й доби після підписання у Стамбулі договору між ООН, Туреччиною та РФ як країна-агресор жорстко порушила умови.

Про дії окупантів висловився речник українського МЗС Олег Ніколенко.

“Російська ракета (по одеському порту, – ред.) – це плювок Путіна в обличчя Генсеку ООН Гутерреш і президенту Туреччини Ердогану”, – написав він у Facebook.