Експерти заявили про різке зростання ядерної могутності США
Спостерігачі прогавили справжню революцію в стратегічних озброєннях, яку з 2009 року провела Америка, кажуть аналітики.
Модернізація ядерних бойових блоків США збільшила можливості по атаці захищених об'єктів, давши їм також нові можливості в превентивний ядерний удар проти стратегічних сил Росії або Китаю. Про це йдеться в статті американських експертів, передає Корупція.Інфо
Група провідних військових експертів США опублікувала свою статтю "Як модернізація ядерних сил США підриває стратегічну стабільність" в журналі Bulletin of the Atomic Scientists.
Популярне: Уявити важко: які наслідки матиме підвищення зарплат вчителів
Спостерігачі прогавили справжню революцію в стратегічних озброєннях, яку з 2009 року провела Америка, заявляють директор Ядерного інформаційного центру Федерації американських вчених Ханс Крістенсен, відомий експерт по ракетній техніці Теодор Постол, а також директор ядерних програм Національної ради з захисту природних ресурсів Меттью Маккінзі.
Мова йде про оснащення ядерних бойових блоків W76-1/Mk.4 (потужність 100 кілотонн, встановлюються на морські ракети Trident II) новою системою "суперпідривника" (super-fuze) MC4700.
Наголошується, що раніше не більш як 20 відсотків блоків морських ракет могли використовуватися проти захищених цілей, тепер їх частка наближається до 100 відсотків.
"Комбінація проблем російської системи попередження про ракетний напад з малим балансом часу на ухвалення рішення про відповідно-зустрічному ударі і більшим потенціалом США для превентивного ядерного нападу дестабілізує обстановку і створює небезпечну ситуацію", – роблять висновок автори.
Особливість "суперпідривника" полягає в тому, що ця система може компенсувати частину промахів-"перельотів" раннім підривом блоку на невеликій висоті над метою.
Експерти відзначають, що блоки ракет морського базування тепер можна ефективно використовувати для контрсиловых ядерних ударів, що включають придушення шахтних пускових установок.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що договір СНО-3 з Росією про взаємне скорочення ядерних носіїв і боєголовок "односторонній" і пообіцяв розширити ядерний арсенал США.