Росія не зможе заблокувати засідання Ради безпеки ООН щодо загрози російського військового вторгнення в Україну. Воно заплановане на 31 січня.
Про це заявив постійний представник США при ООН Лінди Томас-Грінфілд.
“Росія не зможе заблокувати проведення засідання Ради безпеки”, – сказала Лінда Томас-Грінфілд в ефірі телеканалу ABC.
За її словами, засідання Радбезу – це ще одна можливість для Росії знайти дипломатичний вихід з ситуації, що склалася.
“Ми ясно дали зрозуміти, що готові розв’язувати проблеми України і Росії за дипломатичним столом, але це неможливо зробити на полі бою”, – уточнила постпред США.
Нагадаємо, раніше стало відомо про плани Росії зірвати відкрите засідання Радбезу ООН, в ході якого планується обговорити нарощування російських військ на кордоні з Україною.
“Я не можу пригадати іншого випадку, коли член Ради Безпеки пропонував обговорити власні необґрунтовані твердження і припущення в якості загрози міжнародному порядку від когось іншого” – повідомив заступник посла Росії в ООН Дмитра Полянського.
При цьому Полянський висловив сподівання, що члени Радбез ООН не підтримають проведення засідання щодо України.
“Сподіваюся, колеги-члени РБ ООН не підтримають цей явний піар-хід, що ганьбить репутацію Ради Безпеки ООН”, – додав він.
Як оголосила американський постпред, вище згадане засідання вирішили скликати після декількох тижнів тісних консультацій з Україною та партнерами. США хочуть обговорити загрожуючу поведінку Росії щодо України, а також нарощування російських військ біля українського кордону та на території Білорусі.
Це питання, за словами Лінди Томас-Грінфілд, має “вирішальне значення для міжнародного миру та безпеки”, тому члени Радбезу ООН повинні ретельно вивчити факти та розглянути, що поставлено на карту для України, Росії, Європи.
“Це не той момент, щоб чекати та спостерігати. Зараз потрібна повна увага Радбезу, і ми сподіваємося на пряме та цілеспрямоване обговорення у понеділок”, – наголосила вона.
Будь-який член Ради Безпеки може запропонувати провести процедурне голосування для блокування засідання. Для перемоги на такому голосуванні необхідно як мінімум дев’ять голосів. Рада Безпеки ООН збиралася десятки разів з приводу кризи в Україні після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році. Вона не може вжити жодних дій, оскільки Росія є одним із п’яти членів Радбезу з правом вето.