Контррозвідкою СБ України викрито полковника ЗС України ‒ командира одного з підрозділів, секретоносія з найвищою формою допуску, який має громадянство РФ та несанкціоновано накопичував таємні військові документи. Така інформація з’явилася на сайті СБУ.
У ході обшуку за місцем проживання військовослужбовця виявлено і вилучено жорсткі диски, флеш носії, мобільні термінали, ноутбук, на яких зберігається інформація військового характеру, у т.ч. з обмеженим доступом, а також документи та блокноти із записами таємних відомостей.
Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 422 КК України «Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості», у межах якого встановлено наявність у вказаного військовослужбовця ЗС України контактів з діючими військовослужбовцями ЗС Російської Федерації та мешканцями ТОТ АР Крим.
Тривають слідчі дії, у межах яких перевіряється версія про збір ним вищезазначених відомостей за завданням спецслужб РФ. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу.
Реалізація матеріалів здійснювалась у взаємодії зі Слідчим управлінням ГУ НП у Миколаївській області під процесуальним керівництвом Миколаївської обласної прокуратури.
Окрім цього, Служба безпеки України викрила роботу мережі кол-центрів, які виконували замовлення Держдуми РФ. Клієнтами «підприємців» були також низка провідних російських телеканалів та фінансових установ, які фігурують у санкційних списках РНБО України.
За даними слідства, протиправну діяльність трьох кол-центрів у Черкасах та Умані організували місцеві комерсанти. Кіберфахівці СБУ здобули докази фінансування їхньої діяльності країною-агресором.
Кол-центри проводили соціологічні опитування громадян РФ, мешканців ОРДЛО і тимчасово окупованої території АР Крим щодо їх участі у виборах до Держдуми РФ, які відбулися у вересні цього року.
Оператори збирали інформацію стосовно: політичних вподобань, рейтингів партій та побажань громадян РФ, мешканців ОРДЛО і тимчасово окупованої території АР Крим щодо покращення політичної обстановки.
Крім цього, працівники кол-центру виконували замовлення Пенсійного фонду РФ, російських телеканалів, такі як «НТВ+», «Ростелеком» та підсанкційних банківських установ: «ВТБ», «Газпром Банк» та інші.
Організатори залучали до роботи до 200 операторів, які працювали цілодобово у дві зміни.
У ході обшуків в офісних приміщеннях кол-центрів правоохоронці вилучили: понад 120 комп’ютерів з програмним забезпеченням російського виробництва; документи, які свідчать про співпрацю нелегальної структури з країною-агресором; чорну бухгалтерію; інструкції з обслуговування клієнтів, методів конспірації на випадок перевірок, технічну документацію з графіками роботи працівників центру.
У рамках кримінального провадження тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності кол-центрів.
Операція проводилась спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Уманської окружної прокуратури.
А тим часом 3 листопада Співробітники Служби безпеки України викрили протиправну діяльність громадянки України, яка підозрюється у розкраданні коштів з рахунків «Благодійного фонду батальйону «Донбас».
Досудовим слідством встановлено, що жінка, маючи доступ до карткового рахунку фонду, здійснювала розрахункові операції та знімала готівку.
Кошти вона витрачала на власні потреби, не пов’язані з діяльністю фонду та батальйону.
Наразі слідством задокументовано факт привласнення і розтрату вказаною громадянкою понад 150 тис. грн. Усе це з коштів, які жертвували наші співвітчизники на потреби і розвиток добровольчого батальйону.
Наразі жінці оголошено про підозру за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.