Президент України, сьогодні, підписав закони №8487 і 8488, які легалізують автомобілі з європейськими номерами, ввезені в Україну з порушенням та податкового законодавства.

"Всі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію. Це чітко й недвозначно передбачено законом", – написав голова країни на своїй сторінці у соціальній мережі.

Крім того він зазначив, що ці закони є "непростим компромісом" між державою та власниками автомобілів на єврономерах.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Це – непростий компроміс між державою та фактичними власниками авто. Між тими, хто вже прийняв як даність неминучість податків, і тими, хто лише отримав шанс стати сумлінним платником податків. І от щоби останні не мали жодного сумніву, що їхні гроші ідуть на добру справу, їх і вирішили в цільовий спосіб направити на допомогу пенсіонерам. Від Пенсійного фонду вимагатиму регулярно звітувати про обсяги коштів, отриманих від легалізації авто", – написав він.

Президент також закликав власників автомобілів в передбачений законом термін скористатися пільговим порядком розмитнення і утриматися від акцій протесту.

"Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти. І державу будують не президенти, не уряди, не депутати, а платники податків. Це має стати аксіомою, і підписання зазначених законів – крок у тому напрямку. Дякую усім за розуміння і здатність до компромісу"

Пізніше президент зазначив, що після того, як закон набере чинності, водії, які купляють авто на єврономерах, будуть платити кошти не контрабандистам, а в бюджет держави.