У завершенні війни Росії та України ключову роль може зіграти Китай, оскільки у КНР — «особливі відносини» з РФ. Таку думку озвучив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю La Stampa.

За його словами, в очікуванні точної дати Форуму миру у Швейцарії двосторонні контакти тривають.

 «Наприклад, із Китаєм, який міг би зіграти фундаментальну роль у припиненні війни завдяки особливим відносинам із Росією», — сказав Кулеба.

Міністр також висловив думку щодо відносин між Україною та Китаєм, вказавши на наявність довіри між ними. За його словами, ці дві країни «ніколи не мали проблем ані в основних питаннях, ані в двосторонніх відносинах». Більше того, між Києвом і Пекіном продовжується діалог щодо української Формули миру.

 «Головна мирна пропозиція, яка зараз є на столі у світі — це українська мирна формула, запропонована президентом Зеленським. І ми працюємо над нею, включно зі скликанням першого саміту миру», — сказав глава МЗС.

До відома, після нещодавніх дипломатичних переговорів у Москві, Міністерство закордонних справ Китаю оголосило в неділю, що переговори будуть єдиним способом завершення бойових дій в Україні.

У звіті Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що спеціальний представник Лі Хуей та заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін погодилися, що переговори єдиний спосіб завершення бойових дій в Україні, повідомляє The Guardian.

 «Історичний досвід показує, що будь-який конфлікт врешті-решт має вирішуватися шляхом переговорів. Чим гостріше протиріччя, тим більше ми не повинні відмовлятися від зусиль для діалогу. Китай готовий продовжувати свої зусилля щодо сприяння мирним переговорам, посередництва між Росією, Україною та іншими відповідними сторонами, досягнення консенсусу та сприяння остаточному політичному врегулюванню української кризи», — йдеться у заяві МЗС Китаю.

Нагадаємо вам, що Китай наразі відправляє своїх «посланців» всюди.

До того ж на початку травня лідер Китаю Сі Цзіньпін здійснить візит до Франції. У Парижі він зустрінеться з президентом країни Еммануелем Макроном. Ця зустріч Сі та Макрона відбудеться через рік після того, як президент Франції відвідав Пекін і Гуанчжоу.

За інформацією Politico, цей візит китайського лідера співпадає з 60-ю річницею встановлення дипломатичних відносин між Парижем і Пекіном.

 «Візит буде менш святковим і більш діловим, враховуючи поточні економічні та геополітичні ставки», — зазначило джерело видання на умовах анонімності.

Автори статті відмічають, що Китай прагне відновити псування відносин з Європою за допомогою «безмежного партнерства» між Сі Цзіньпіном та російським диктатором Володимиром Путіним.

З іншого боку, Пекін бажає забезпечити, щоб європейські інвестиції залишалися на китайському ринку, оскільки місцева економіка піддається величезному тиску.

Планований візит, над яким працювали протягом місяців, буде уважно спостерігатися у Вашингтоні та європейських столицях. Крім того, у квітні канцлер Німеччини Олаф Шольц також вирушить до Китаю з візитом.

 «Нещодавно офіційні особи повідомили, що Китай намагається переконати Європу дозволити Росії сісти за стіл майбутніх мирних переговорів, можливо, у Швейцарії, інакше Пекін бойкотуватиме такі зустрічі», — пише Politico.

Зазначається, що повідомлення було послане під час турне по Європі китайського спеціального посланника Лі Хуея на початку цього місяця, де він обговорював майбутнє України. Тоді МЗС Китаю офіційно заявило, що Лі Хуей обіцяв «підтримувати своєчасне скликання мирної конференції з рівною участю всіх сторін».

Також очікується, що цього року Макрон знову відвідає Китай, однак Єлисейський палац поки що не підтвердив цього.