Новопризначений начальник Генерального штабу Збройних сил України, генерал Руслан Хомчак заявив, що загроза прямого вторгнення з боку Російської Федереції існує завжди.

Про це він сказав в інтерв’ю.

«Ситуація на Донбасі загрозлива, тому що на Донбасі нам протистоїть РФ, фізично там вже сформовані підрозділи та частини, в тому числі, з місцевих жителів, очолювані вони, звичайно, всі з РФ», – заявив він.

«Звичайно, загроза є, загроза не відпала… Загроза прямого вторгнення завжди може бути», – наголосив генерал. 

Проте він відзначив, що навряд чи Росія вдасться до таких дій найближчим часом. «Я думаю, що завтра прямого вторгнення не буде. Тому що для будь-якого вторгнення повинна бути мета. Якщо мети немає, то просто йти вбивати – ні один керівник, хто розв’язує війну, так не робить. Все робиться з метою», – наголосив Хомчак.

За його словами, ситуація на сході країни є напруженою та непростою. «Ми повинні кожен день займатися тим, щоби армія була боєздатна, боєготовна до всього, що тільки може нам загрожувати», – підкреслив Хомчак.

Також він розповів, як йому вдалося вивести бійців з оточення ворога під час боїв за Іловайськ влітку 2014 року.

"Для мене цей бій не закінчився, тому що досі невідома доля багатьох, хто зник безвісти. Це все – тягар у моїй душі. Але я ні перед ким очі не опускаю. Не тому, що я такий безстрашний, а тому, що я зробив усе, що міг зробити. Напевно, головна моя проблема в тому, що я залишився живий", – поділився він.

"Тоді наявність генерала там було елементом стримування для бійців. Тому що всі дивляться, що генерал тут, він не дурень, він себе поважає, не тікає, значить, ми теж будемо воювати. Хоча у мене були ситуації, коли мені говорили, що всі вже залишають Іловайськ, а я говорив – "ні, я на місці", тоді всі – "ми воюємо далі", – додав Хомчак.

Генерал розповів, що зробив усе можливе для порятунку групи з 14 осіб. Бійці голодували кілька днів і пили воду з річки Кальміус. Серед них був також важко поранений воїн.

За словами Хомчака, його підрозділ вийшов у безпечну зону в місто Комсомольськ о 4-5 годині ранку 31 серпня. Далі генерал зв'язався з керівництвом АТО і за ними прибув вертоліт.

За словами Хомчака, всі, хто пройшов "Іловайський котел", – герої. "Мова не про те, щоб усім дати Героя України, але їх треба назвати. Вони заслужили бути героями. Люди хоробро воювали. Ситуація трагічна, але, можливо, вона переламала хід усього, що є", – зазначив генерал.

"Це був момент, коли росіяни зрозуміли, що далі йти не можна, тому що українці йдуть на смерть, але не здаються. Я хочу, щоб ця трагічна ситуація була більш повчальною і висновки були більш широкими і зрозумілими. Там була проявлена воля українського народу. Там було показано, що добробати – це не якісь нацисти, що прийшли вбивати, людей вішати, а які разом із військовими поруч воюють", – наголосив Хомчак.