Скандали з виплатами компенсацій потерпілим від повені на Прикарпатті набирають обертів.
Списки претендентів на виплати тануть на очах. Бо комісії сільрад не мають ані чітких вказівок, ні спеціалістів, аби визначити реальні обсяги збитків.
Відтак з майже пів мільярда, які уряд виділив Прикарпаттю, лише п’ята частина дістанеться постраждалим. Решта піде на відновлення інфраструктури та нові берегоукріплення.
Обурені жителі села Нижнів на Івано-Франківщині: спершу комісія склала акт на майже пів сотні залитих водою обійсть з городами та господарськими будівлями включно, але зараз кількість потерпілих депутати зменшили майже у 10 разів. Уряд визначив категорію потерпілих, але не дав чітких рекомендацій, за якими критеріями їх визначати.
В облдержадміністрації наголошують, що виплати — це не повна компенсація збитків, а лише часткова матеріальна допомога потерпілим, головне ж завдання — відновлення дамб.
Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський пообіцяв допомогти людям, які постраждали від повеней у західних регіонах України. Про це йшлося у відеозверненні глави держави.
“Хочу висловити щирі співчуття родинам загиблих під час негоди й повені на заході країни. Інших постраждалих громадян хочу запевнити – держава не залишить вас у біді. Ми обов’язково відновимо зруйновані дороги, мости та іншу інфраструктуру. Обов’язково вирішимо питання житла: або відновимо зруйноване, або знайдемо нове”, – повідомив Зеленський.
Президент пообіцяв виділити фінансову допомогу. Каже, що кошти обов’язково знайдуть, хоча для цього знадобиться “не один мільярд гривень”.
Крім того, кілька країн погодилися виділити допомогу постраждалим від повеней регіонам України. Про це повідомляв Офіс президента з посиланням на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
За повідомленням, про це Шмигаль доповів у відповідь на завдання від президента Володимира Зеленського Кабінету міністрів залучити міжнародну допомогу для відновлення постраждалих областей.
«Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні доповів, що Сполучені Штати Америки негайно виділяють постраждалим регіонам 100 тисяч доларів, Ізраїль закупив 25 тисяч літрів питної води, а Молдова відправляє в Чернівецьку область фуру з обладнанням і матеріалами для боротьби з надзвичайними ситуаціями», – йдеться в заяві ОП.
Офіс уточнює, що над відновленням пошкоджень працює міжнародний інженерний батальйон «Тиса», створений «для запобігання та швидкого реагування на загрози повеней, а також надання кваліфікованої відповіді на наслідки стихій, що загрожують країнам Карпатського регіону».
За словами Володимира Зеленського, влада виділила 750 мільйонів гривень для виплати компенсацій людям, постраждалим від повеней.
«Однак наші міжнародні друзі мають механізми для швидкої допомоги, й не треба цього ігнорувати», – додав президент.