За оцінкою міністра фінансів Олександра Данилюка, обсяг азартного ринку становить $1 мільярд на рік.

За оцінкою державної уповноваженої АМКУ Агії Загребельської, законні лотереї становлять лише 1-3% від усього ринку, тобто цими крихтами можна знехтувати у розрахунках. Вся решта – це звичайні ігрові автомати, що маскуються під лотереї.

Гроші діляться приблизно навпіл між безпосередніми власниками ігрових салонів та операторами лотерей, які по франшизі надають власникам салонів офіційне прикриття у вигляді ксерокопії ліцензії на право проводити лотереї.

Таких операторів зараз три – "УНЛ", "МСЛ" і "Патріот".

Про це написав журналіст Юрій Ніколов, "Наші гроші. Подаємо його слова в оригіналі:

В 2015 році президент Петро Порошенко з подачі РНБОУ затвердив санкції на "МСЛ" та "Патріот" за наявність російських власників. Майже одночасно нардеп Олександр Третьяков з Блоку Петра Порошенка обзавівся опціоном в "УНЛ" (формально фірма записана на юриста з Гонконгу, на якого росіяни переписали фірму "Софтлайн", запідозрену у розкраданні грошей Нацбанку України).

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

У "МСЛ" бенефіціарами нині вказані маловідомі кіпріоти, а сама компанія домоглась аби СБУ відкрила справу для перевірки зв’язків фірми з Росією. Після проведення досудового розслідування спецслужба у 2016 році закрила справу, оскільки зв’язків не знайшла.

Власником "Патріоту" став український банкір Олександр Морозов, якому СБУ нібито влаштувало обшуки з вирізанням дверей автогеном в рамках кримінального провадження по справі "Укргазбанку".

Отже станом на зараз маємо таке.

Оператори лотерей мають половину від $1 мільярда. Від цієї половини 80% припадає на "УНЛ". Це становить $400 мільйонів, або близько 10 мільярдів гривень на рік.

Ці гроші абсолютно чорні, оскільки держава не впроваджує повноцінну електронну систему контролю за ставками. Це ідеальне джерело фінансування для виборчих штабів, які вже наступного року двічі будуть окучувати виборців на президентських та парламентських виборах.

За словами біглого нардепа Олександра Онищенка, який після Майдану певний час виконував функції касира у Порошенка, отримання Сергієм Березенком мандату від БПП на мажоритарному окрузі у 2015 році коштувало 400 гривень за голос.

Відтак вищепідрахованих 10 млрд грн. "УНЛ" вистачить на 25 млн голосів.

В 2014 році за Петра Порошенка проголосувало 9,8 мільйонів виборців.

Тобто "УНЛ" генерить грошовий потік достатній, аби за Порошенка проголосували і мертві, і живі. А встановлення повної монополії дозволить власникам "УНЛ" витратити ще більше мільярдів на їхні цілі. І Петро Олексійович напевне ввійде в історію як президент, при якому вулиці українських міст заполонили бандитські ігрові притони під недоторканним мандатом Блоку Петра Порошенка.