Верховну Раду чекатиме масштабний перезапуск на чистки. Тільки з 24 лютого підозру в держзраді отримали аж 8 народних депутатів. 6 із них – члени нині забороненої проросійської ОПЗЖ. Зокрема, це вже позбавлені громадянства Вадим Рабінович і Ринат Кузьмін, а також безпартійний Андрій Деркач.
Поствоєнна політика буде в суттєвій мірі позбавлена минулих політиків, і тренд на оновлення збережеться. Так вважає Олександр Корнієнко, заступник голови фракції «Слуга народу». На його думку, дорога в політику після війни відкриється людям реальних дій — військовим та волонтерам.
Зазначивши великий запит на нових лідерів, Корнієнко висловив переконання, що виборці будуть віддавати перевагу тим, хто має власний досвід війни, оскільки це додає їм авторитету та розуміння ситуації.
Політик висловив підтримку ідеї, що люди, які особисто постраждали від російської агресії, можуть стати кращими політиками, ніж ті, хто лише спостерігав за подіями через медіа. Корнієнко вважає, що у нації буде попит на лідерів, які мають прямий досвід та зазначив, що публічні опитування підтверджують цей тренд.
«Поствоєнна політика буде багато в чому без минулих політиків, тобто без нас. Думаю, тренд на оновлення буде зберігатися. І зараз є величезний запит на те, щоб це були люди, які або самі воювали, або ветерани, або волонтери, хтось наближений. Ну, ми бачимо ці опитування, вони всі говорять про те, що військовий досвід або досвід безпосередньої участі в подіях… Я бачив опитування – там дуже цікаві задавали питання. Люди, які напряму постраждали від Росії, теж будуть очікувано кращими політиками, аніж ті, хто просто бачив це по телевізору. Я думаю, на це буде запит. А позаминулі історії з антирейтингом 80%, мені здається, це все дуже погано», — зазначив Корнієнко.
За його словами, в громадськості велике очікування почути позицію влади щодо законопроекту про мобілізацію. Він зазначив, що головний командувач Збройних Сил Залужний вже підтвердив необхідність мобілізації для забезпечення армії людьми, але одночасно вказав на необхідність модернізації підходів до рекрутингу.
Олександр Корнієнко відзначив, що до наступного зібрання у Верховну Раду, яке, за його словами, відбудеться всередині січня, буде внесено версію законопроекту, яку можна буде вивести на перше читання. Вона буде результатом обговорення в комітетах та врахування позицій омбудсмена, комітетів з соціальної політики, медичного комітету, Мінфіну та інших.
Висловивши підтримку ідеї про те, що рішення не будуть простими, він вказав на важливість знаходження моделі, яка врахує питання суспільства та призведе до мінімізації поправок. Корнієнко також відзначив, що наявні альтернативні бачення вже пропонуються різними політичними силами, що є позитивним знаком для української політики. Він зауважив, що прості рішення вже не працюють, і потрібно знаходити такий формат, який би був справедливим і мінімізував питання та сумніви в суспільстві, наприклад, щодо того, чому одні люди служать, а інші ні.
Він висловив думку, що законопроект вже містить положення про відпустки та інші аспекти, але необхідно провести серйозну дискусію щодо внутрішніх ротацій, тривалості навчань та готування, а також знайти відповідь на питання для тих, хто вже більше двох років на фронті – що буде з ними далі.
Щодо закінчення війни, він висловив думку, що це станеться, коли Україна буде настільки сильною, щоб досягти своїх стратегічних цілей. Однак він підкреслив, що ніхто не зацікавлений в «перемозі», яка призведе до того, що Росія продовжить сидіти за столом переговорів.
«Війна точно закінчиться, коли ми будемо настільки сильними, щоб досягти своїх тактичних, стратегічних цілей, які вся нація бачить щодо повернення своєї територіальної цілісності, щодо повернення людей, щодо відновлення справедливості. Нікому не треба після всього того, що відбувалося і відбувається, “перемоги”, при якій Росія продовжуватиме сидіти за столом з усіма», — розповів депутат.