Вашингтон готує відповідь європейським компаніям через їхнє співфінансування російського трубопроводу "Північний потік-2". Їм загрожують санкції.

Під удар потраплять також компанії, що беруть участь у прокладанні труб в Балтійському морі, повідомляє американська газета The Wall Street Journal з посиланням на неназвані джерела в США.

Однак позиція США незмінна – Вашингтон стверджує, що трубопровід є стратегічним ризиком енергетичної залежності Росії.

Посол США у Німеччині Річард Гренелл вже обіцяв вжити таких заходів щодо німецьких компаній. Він відправив їм листи із попередженням щодо  санкцій з боку Вашингтона через підтримку будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Також стало відомо, що рішення про санкції проти російського газопроводу, який активно підтримує Німеччина, можуть ще більше погіршити відносини між Берліном та Вашингтоном.

Зазначимо, комітет постійних представників держав ЄС затвердив проект змін до газового законодавства Євросоюзу. Тепер за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина.

Як стало відомо, 12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження «Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Ватро зазначити, що проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява "Північного потоку-2" збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.