Нахабний тиск Росії на Україну в Чорному та Азовському морях вимагає активної протидії. США це розуміють, але деякі їхні союзники демонструють нерішучість і нерозуміння проблеми.
"США направляють допомогу воєнно-морському флоту України, щоб вона протистояла Росії. Країна-агресор блокує доступ до портів, щоб задушити економіку України та дестабілізувати її прозахідну владу, – пише Вол стріт джорнал. – Навчання, які проводять США, та американське оснащення зміцнюють українську армію протягом 5-річного конфлікту з Росією. Кремль застосував нові заходи в морі, щоб стримувати західну інтеграцію України та зберегти її під впливом Росії. Такий поворот подій викликав занепокоєння США".
Американські чиновники повідомили, що США надають Києву два судна берегової охорони і планують відправити в Україну, а також Румунію, Болгарію та Грузію, берегові радіолокаційні станції.
США також допомагають Україні будувати оперативний центр ВМС поблизу Одеси і можуть направити додаткові кораблі берегової охорони та смертоносну зброю, щоб зміцнити ВМС України, – підкреслює видання. – За словами дипломатів, НАТО також готує ряд заходів по зміцненню своїх позицій у Чорному морі.
Про це оголосять на квітневій зустрічі міністрів закордонних справ 29 країн-учасниць альянсу у Вашингтоні.
Видання нагадує про методи, які використовує Кремль: Росія планує дестабілізувати ситуацію в азовських портах Маріуполь і Бердянськ та зупинити їхню економічну діяльність. – Це підрив стану безпеки у всьому регіоні.
"ЄС зосереджений на заходах допомоги економіці півдня та сходу України. Ці регіони – на передній лінії конфлікту, внаслідок якого загинуло більше 10 тисяч людей, а переселенцями стало більше мільйона", – пише газета.
Крім того, цю інформацію підтвердив Джордж Кент, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії, на форумі з питань безпеки:
Розглядаються жорсткі заходи, у тому числі морські санкції, що забороняють російським військовим та деяким комерційним суднам приставати в західних портах.
Але він визнав: "В цілому, у нас поки що немає достойної відповіді". Бо союзники НАТО не змогли домовитися, "наскільки суворою повинна бути реакція Заходу на нові дії Росії".
За словами західних чиновників, Кремль ретельно калібрує свій воєнний та економічний тиск на Україну, щоб скористатися нерішучістю деяких європейських країн.
Викликає стурбованість те, що деякі союзники не вважають за потрібне рішуче відповідати на путінський підхід поступового відсікання, – підкреслює Джон Манза, помічник генерального секретаря НАТО.