Попри заяву президента Польщі Анджея Дуди, який заявив, що у Польщі знайшли уламки ракети української ППО, глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що українська сторона ще не отримала доказів цього твердження.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона поки що не отримала доказів того, що на території Польщі впала ракета саме українських сил ППО. При цьому він зауважив, що Україна прийме висновки, якими б вони не були, проте необхідні докази.
“Ми абсолютно відкрито беремо участь у розслідуванні разом з польськими службами. Ми чули політичні заяви про те, що це була українська ракета ППО, але ми не бачили доказів. У наших військових є інформація, що це не наша ракета. Ми готові до взаємного обміну інформацією. Після цього ми прийдемо до загальних висновків і приймемо їх, хоч би якими вони були”, – сказав Кулеба.
При цьому він уточнив, що інцидент з ракетами у Польщі не вплине на відносини Києва з західними партнерами. Адже всі союзники розуміють, у яких умовах Україна перебуває через військову агресію Росії.
Раніше польська сторона повідомила, що слідчі не виявили слідів того, що у Польщі впали дві ракети під час російського обстрілу України. Друга ракета і справді була, але впала на території України.
Про це заявив президент Анджей Дуда, пише Polskie Radio.
«Спершу була інформація про дві ракети. Після слідчих дій решток другої ракети на території Польщі не виявлено. Друга ракета стовідсотково була, тільки не впала на територію Польщі, а на територію України», — сказав президент.
Усі західні партнери одностайні в оцінці інциденту з падінням ракети на території Польщі – це провина Росії. Але ризик повторення подібних випадків зростатиме.
Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловила прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте.
“Важливо те, що Росія погано справляється на полі бою завдяки героїчним діям української армії, тому вони вирішили воювати з цивільними. І ця боротьба з мирним населенням рухається в західному напрямку. Ризик подібних інцидентів зростатиме, оскільки Росія націлена на енергетичну інфраструктуру, у тому числі на західних кордонах України”, – визнала Шимоніте.
Глава литовського уряду переконана, що на рівні НАТО та міжнародної спільноти необхідно застосувати дві реакції. “Одна – це посилення спроможності НАТО, але інша, не менш важлива, – посилення здатності України захищати своє небо”, – підкреслила прем’єр.
Вона відзначила надзвичайні успіхи України з точки зору частки збитих російських ракет, додавши, що “чим кращими системами протиповітряної оборони володітиме Україна, тим меншими будуть ризики для України та сусідніх країн”.
“Багато країн розуміють це і залишаються єдиними в тому, що в недавньому інциденті в Польщі винна Росія. Якби не ця війна, взагалі не було б дискусій про жодний такий інцидент”, – зауважила Шимоніте.
Прем’єр-міністр Литви підсумувала: “Наша відповідь – сильніша підтримка України, а не слабша підтримка”.