Медичний центр, який відкрила дружина екс-президента, виявився не зовсім благодійним Цими днями довелося побувати в розрекламованому Центрі медичних інновацій "NOVO", що у Львові на вулиці Пилипа Орлика,4. Його відкрила дружина екс-президента Катерина Ющенко.

 Обладнаний він за кошти благодійного аукціону. Пам'ятаєте, сім'я Ющенків збирала гроші зі всієї країни, щоб відкрити "лікарню майбутнього", пише газета "Експрес", передає Корупція.Інфо.

Лікарню не збудували. А гроші благодійників, як стверджувалося, вклали в медичний центр у Львові.

Ось і стало мені цікаво: а які ціни на медичні послуги в центрі, який збудували за кошти людей? Іду на прийом. — Ой, у мене хвора дитина. Чи можна у вас безплатно пройти обстеження? — запитую консультанта центру. — А на якій підставі ви хочете це зробити? — уточнює жінка. Пояснюю, що в мене складне матерільне становище. Мені кажуть, що це неможливо, бо мій випадок — не "реанімаційний". Як вказано на сайті медичної установи, станом на 26 серпня цього року в "NOVO" в рамках благодійних програм обстежено 372 пацієнти. Серед них люди різного віку — від кількох місяців до пенсіонерів. Якось не дуже багато, враховуючи, що центр відкрився в 2014-му, а перевірити, чи дійсно хоч хтось і за яких обставин обстежився тут безплатно — неможливо.

Однак пацієнтів тут чимало — лише впродовж кількох хвилин як мінімум прийшло четверо людей. — А хто може робити обстеження у вашому закладі? — питаю консультанта. — Усі — не важливо чи з міста, чи з села, чи дорослий, чи дитина. Головна умова — попередній запис. Що цікаво, на сайті установи, у розділі "Благодійність", зазначено, що центр здійснює свою діяльність без мети одержання прибутку. Тож, ідучи сюди, я сподівалася, що ціни тут будуть принаймні нижчими, ніж в інших медзакладах міста. Та де там. Наприклад, МРТ голови обійдеться у 1250 гривень (таке ж обстеження в інших медцентрах міста можна провести за 800 — 900 гривень), комп'ютерна томографія вийме з кишені більше як 700 гривень, огляд у гінеколога з діагностикою — приблизно 500. Проведення МРТ хребта вартує 2990 гривень, ведення вагітності впродовж трьох триместрів коштує 7350 гривень. Ось тобі і "благодійні" ціни…

Тут підверджують, що медичний Центр "NOVO" — це залишки сумнозвісного проекту "Дитяча лікарня майбутнього". Пригадуєте, як у 2006 році Катерина Ющенко зареєструвала благодійний фонд "Дитяча лікарня майбутнього"? Після цього стартувала потужна кампанія на збір коштів для медцентру, який мав лікувати важко хворих дітей. Допомогти реалізувати проект дружині Президента зголосилася ледь не вся Україна. Зокрема, під час телемарафону 16 грудня 2006 року благодійники пожертвували сотні мільйонів гривень! Пересічні люди смс-повідомленнями перераховували фонду по 5 гривень, а відомі меценати не шкодували й тисячі доларів. Але не так сталося, як гадалося — від ідеї залишився хіба що яскравий відеоролик проекту та… сотні ошуканих людей. "На реалізацію цього проекту було зібрано 147 мільйонів гривень", — розповідає Олександр Вовченко, Президент Інституту реформ та розвитку Києва. — Тривалий час кошти перебували на депозиті. Частина коштів була витрачена на фінансування медичного центру "NOVO" у Львові, де послуги надаються за гроші!" "Це — безпрецедентно, адже кошти збирали всією країною, а тепер завдяки їм одна медична установа заробляє на цьому. Це неприпустимо і неморально!" — вважає Олександр Вовченко. "Лише частина грошей була витрачена на цей центр, решту — розтрачено на щось інше. Проте від жодного представника Фонду "Дитяча лікарня майбутнього" не було жодного публічного вибачення", — погоджується Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників. А сам майданчик "Лікарні майбутнього" в Києві зараз заростає травою. Це — звичайнісінький недобуд. "Туди заїжджають автомобілі, різна техніка. Однак створюється враження, що це місце використовують для зберігання будматеріалів, приладдя та й сміття зрештою, — каже Ярослав Яцків, директор Головної астрономічної обсерваторії НАНУ, яка розташована поруч з будівництвом. — Півроку тому з відомими людьми України ми заявили, що готові самі шукати спонсорів і робити там центр психологічної реабілітації для вояків УПА й АТО. Та відповіді від Адміністрації Президента так і не отримали. А гроші, які мали піти на будівництво, вочевидь, уже давно розікрали". Ні, не всі розікрали — родина екс-президента заробляє на сучасному медичному центрі у Львові.