Для безпеки України після того, як захисники нашої держави виженуть російську окупаційну армію з українських територій, у прикордонних регіонах країни-агресорки РФ повинна бути демілітаризована зона без жодного російського військового. 

Ця демілітаризована зона повинна простягатися мінімум на 150-200 км від українського кордону вглиб території Росії.  
 
Про це розповів полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю українським ЗМІ. 

“Як мінімум 150-200 км від нашого кордону вглиб території Росії повинна бути демілітаризована зона, тобто там не повинно бути жодного російського військового. Цих російських військових доведеться знищити. А щоб їх знищити, нам треба буде зайти на цю територію. Це потрібно для того, щоб вони не змогли підтягнути артилерію, армійські засоби ураження ближче до наших міст, до того ж Харкова”, – зазначив полковник. 

Тому можливі бойові дії на території Росії на глибину 200 км від українського держкордону, вважає Світан. Проте усе залежатиме від того, як надалі розвиватиметься ситуація 

“Якщо російські військові самі втечуть із 200-кілометрової зони, то бойових дій у прикордонних російських областях не буде, а якщо залишаться, ми їх будемо знищувати. Там не можна буде їх залишити, інакше нашим людям не можна буде жити на прикордонній території”, – сказав полковник. 

Тим часом дослідник Фонду Карнегі за міжнародний мир та директор стратегічних програм організації Defense Priorities Раян Менон вважає, що майбутній контрнаступ української армії має всі шанси призвести до завершення війни на вигідних для України умовах. 

“Росія на полі бою є виключно слабкою, і навіть мобілізація їй мало допомогла. Лобові атаки в Бахмуті, які дали мінімальний результат, показують, що росіяни навряд чи зробили багато висновків зі своїх військових невдач на початку повномасштабного вторгнення”, ― пише Менон. 

Атаки біля Авдіївки і, особливо, під Вугледаром посилюють цю тезу.  

Українські війська, натомість, змогли підготувати резерви, також до них надходить усе більше західної техніки. Втрати в ЗСУ також чималі, однак порівняно з росіянами українці в набагато кращій позиції. І, на відміну від росіян, своєї атаки українці досі не почали. 

Якщо українцям вдасться з боку Херсона чи Запоріжжя дійти до межі Криму, то, враховуючи нову західну зброю, ЗСУ легко зможуть вдарити і по цілях на півострові, і по Кримському мосту. Втрата Криму стане аналогом політичної смерті для Путіна, відтак на цьому етапі він стане значно більш готовим до компромісів, припускає аналітик. 

Менон не розглядає варіанту, що Україні протягом весни-літа вдасться відвоювати всю територію, яку росіяни захопили після 2014 року ― стверджуючи, що для цього в України ресурсів поки що бракує.  

“Вони повернуть 93% території, яку мали до вторгнення 2022 року, або ж 89% земель, які мали до початку війни 2014 року. А головне ― повністю зруйнують путінську мрію про повернення країни до орбіти російського впливу. Навпаки, війна прискорила танення проросійських сентиментів в Україні ― й більшість українців воліють не мати з Росією нічого спільного”, – додав він. 

Проте із підтримкою західних партнерів ситуація може кардинально змінитися. Як відомо, вже зараз багато країн інтенсивно передають ЗСУ необхідну техніку та боєприпаси для проведення контрнаступу. Це допоможе докорінно змінити ситуацію на фронті та звільнити чимало територій, що наразі тимчасово знаходяться під контролем ворожого війська.