Українські військові переходять у нову, фактично вирішальну фазу війни. І поки ворог гострить лижі на план «ва-банк», ЗСУ налаштовані обережно, але рішуче спершу втримати займані позиції, аби потім завдати разючої поразки противнику.

Українські чиновники та військові командири стверджують, що сучасна тактика Росії, орієнтована на проведення пробних атак, спрямована на використання ініціативи Москви на полі бою перед ймовірним великим російським наступом ще цієї весни.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal в своєму матеріалі.

У зусиллях зупинити краще озброєного противника, українська армія активно будує оборонні укріплення. Захід від Авдіївки екскаватори використовуються для розкопування землі, створення протитанкових ровів і траншеї. Українці стараються повторити фізичні перешкоди, які Росія використовувала на своєму фронті понад рік тому, що сприяло стримуванню контрнаступу ЗСУ.

У листопаді Україна анонсувала початок кампанії з будівництва широкої мережі укріплень вздовж лінії фронту, особливо в області Авдіївки.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив в понеділок, що на цю мету виділено майже 31 мільярд гривень або близько 800 мільйонів доларів. Однак, західні чиновники та українські військові вважають, що ця кампанія не дала значних результатів.

Військовослужбовці змушені рити окопи під обстрілом.

«В умовах, в яких ми знаходимося, нам доводиться копати, зміцнювати та будувати самим», — коментує заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Він сподівається, що лінія оборони на заході, у напрямку Покровська, буде достатньо розвинена, щоб витримати очікуваний російський наступ в найближчий тиждень.

Створення фізичного захисту є життєво важливим завданням для України, особливо через труднощі з мобілізацією військ. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив минулого місяця, що з мільйонної армії в активних бойових діях брали участь менше ніж 300 000 військовослужбовців.

Військове командування України перевіряє бригади, створені для минулорічного контрнаступу, спрямовуючи в бій тисячі військовослужбовців, які виконують допоміжні функції, за словами наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Миколи Бєлескова.

«Росія здобуває успіхи. Вона просувається за чотирма різними напрямками, кидаючи в бій тисячі солдатів, щоб відступити українські війська, які мають обмежений час на створення міцних оборонних ліній. Суха погода сприяє просуванню російських військ, незважаючи на очікування для кінця лютого. Бруд може ускладнити цей процес», — підкреслюється в матеріалі.

Майор запасу НГУ та ветеран російсько-української війни, Олексій Гетьман, вказав на необхідність стабілізувати ситуацію в ЗСУ та не дозволяти ворогу прорвати оборону в даний момент. За його словами, стратегічно важливо будувати фортифікації, утримувати оборону, а пізніше, можливо, переходити до контрнаступальних дій у наступному році.

Ветеран вважає, що росіяни не зможуть проводити такі потужні бої, як сьогодні, протягом тривалого часу. В разі припинення бойових дій на поточних лініях фронту, він передбачає можливий перехід до позиційної війни.

«Напевно Путін хоче перетворити бойові дії на нових позиціях на продовження АТО, і це може тривати довго, якщо ми не розв’яжемо це питання військовим шляхом за допомогою партнерів. Дипломатичним шляхом це вирішити неможливо тому, що росіяни точно не захочуть виходити з наших територій, а ми не будемо домовлятися про те, щоб віддати частину наших територій в обмін на припинення бойових дій», — наголосив Гетьман.