Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура виступають проти зміни підслідності справи про заволодіння 20 мільйонами доларів державного "Ощадбанку", яке генеральний прокурор Юрій Луценко передав Національній поліції.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Зміна підслідності у справі про заволодіння 20 млн дол державного "Ощадбанку", в рамках якого детективи НАБУ і прокурори САП повідомили про підозру 12 особам, неприпустима і прямо порушує вимоги КПК України", – йдеться в заяві.

"Відповідне рішення з незрозумілих підстав без витребування та вивчення матеріалів кримінального провадження, генеральний прокурор ухвалив 19 липня 2019 року", – сказано в заяві.

Національне антикорупційне бюро зазначає, відповідно до чинного законодавства цей злочин може розслідувати винятково Нацбюро, а, отже, генеральний прокурор прийняв рішення всупереч закону.

"Таке рішення генерального прокурора ставить під загрозу можливість притягнення посадових осіб до кримінальної відповідальності. Навіть в разі, якщо Нацполіція завершить розслідування, суд може повернути обвинувальний акт прокурору як такий, що не відповідає вимогам КПК про визначення підслідності", – сказано в заяві.

У Нацбюро закликають генпрокурора Луценка повернути кримінальне провадження детективам НАБУ для притягнення до відповідальності винних.

"НАБУ і САП закликають Юрія Луценка якомога швидше прийняти процесуальне рішення, яким повернути кримінальне провадження детективам і визначити підслідність за НАБУ, як це і передбачено законодавством", – сказано в заяві.