Кадри з геолокацією за 20 та 21 квітня показали незначне просування ЗС РФ у східній частині Очеретино.
Зазначається, що 20 і 21 квітня російські мілблогери стверджували, що підрозділи 155-ї російської морської піхотної бригади і «добровольчий загін» «Тигр» завершили «захоплення» Новомихайлівки.
Вони опублікували кадри, на яких російські війська нібито підняли прапор на західній околиці села. Однак відомий російський мілблогер заявив, що російські війська ще не повністю захопили Новомихайлівку і їм ще потрібно просуватися на західну та південну околиці населеного пункту.
Аналітики з ISW не побачили візуального підтвердження інформації щодо Бердичів. Позиційні бої йдуть у районі Новокалинове, Новобахмутівки, Уманського, Семенівки, Невельського та ін.
Один із російських блогерів запевняє, що зараз російські війська проводять «оперативну паузу» в яру Домаха на лінії Первомайське — Невельське. На цій ділянці фронту дуже багато мінних полів та активні безпілотники ЗСУ.
Український воєнкор Машовець заявив, що в МО РФ хочуть зберегти темп наступальної операції на цьому напрямі, саме тому сюди й перекинуто окупантів із 41-ї загальновійськової армії.
За словами Машовця, підрозділи 35-ї мотобригади перекинуті на посилення окупантів із 30-ї та 132-ї мотобригади, які ведуть бої на Новокалинівському напрямку. Мета — захоплення Новобахмутівки та Очеретино.
У районі Бердичів ворог кинув у бій сили 74 мотобригади. Угруповання військ противника, яке діє на Покровському та Торецькому напрямках налічує близько 86 тисяч осіб, близько 280 танків та 760 одиниць бронетехніки.
Аналітики із ISW не можуть перевірити інформацію, надану Машовцем.
Крім цього, в ISW зазначають, що оккупанти можуть активізувати теперішні наступальні операції та обстріли, щоб скористатися «вікном» до прибуття до України військової допомоги.
Українські війська зможуть припинити настання російських окупантів за умови швидкого надходження допомоги від США.
Там нагадали заяву від 21 квітня голови комітету з розвідки Сенату США Марка Ворнера, який повідомив, що американська військова допомога для України, включаючи ракети ATACMS, може бути доставлена до кінця наступної тижня. Це у разі, якщо Сенат ухвалить законопроект про додаткові асигнування 23 квітня, а президент США Джо Байден підпише його до 24 квітня.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що швидке доправлення американської військової допомоги може дозволити Силам оборони стабілізувати лінію фронту і перехопити ініціативу.
Водночас аналітики ISW оцінюють, що українські війська можуть зазнати додаткових неудач у найближчі тижні в очікуванні безпекової допомоги США, яка дозволить стабілізувати фронт. Але ЗСУ, ймовірно, зможуть припинити теперішній наступ російських військ за умови швидкого надходження нової американської допомоги.
А від керівника Головного управління розвідки України Кирило Буданов зазначив, що наразі немає підстав для того, щоб вірити у стратегічний програш України у війні проти Росії.
«Якщо ми з вами говоримо про сценарії, які розробляються, які можуть бути – так у будь-якому випадку є, скажімо так, позитивні для однієї зі сторін і негативні для іншої зі сторін сценарії. Немає підстав для того, щоб вірити у стратегічний програш України. Так, якщо говорити, що все буде йти погано – ну, цілком зрозуміло, що і результат буде поганий.
Кирило Буданов додав, що на фронті справді є проблеми, але ці проблеми не сьогодні з’явилися, і не місяць тому, і навіть не три місяці тому.
«Це системна проблема, з якою ми стикнулися. І водночас треба пам’ятати, що Україна все ще існує», — резюмував керівник ГУР Кирило Буданов.