У настанні так званих “зимових канікул” зараз абсолютно немає жодної необхідності, адже пік захворюваності на коронавірус і його збіг з хвилею грипу може відбутися не зараз, а в лютому.

Про це заявила народний депутат Ірина Верещук. Політик опублікувала фрагмент програми в своєму Facebook. “Не бачу серйозних підстав для введення тотального локдауну”, – написала вона.

“Моя позиція – локдаун як мінімум потрібно перенести. Я розумію, що може бути пік захворюваності, який буде збігатися з грипом, сезонним захворюванням, і це може бути навіть в лютому, і тоді можна це розглядати. Але зараз немає ніяких підстав вважати, що локдаун, такий тотальний локдаун необхідно вводити. Тому що ви маєте рацію: у нас є математичні розрахунки: динаміка не росте. Ми бачимо навіть навпаки, позитивну динаміку, коли більше людей одужало, ніж навіть інфікувалося. У нас летальність в межах контрольованих, так би мовити, процесів і показників. Беремо ще один показник – ліжко-місця, заповненість ліжко-місць. У нас теж це не критично, ми не маємо навіть 50% заповненості ліжко-місць, тоді як ставили це як показник “, – впевнена Верещук.

Відзначимо, раніше Ірина Верещук в ефірі одного з українських телеканалів заявила, що уряд визначив найоптимальніші дати для введення локдауну.

“Після консультацій з бізнесом, після консультацій із органами місцевого самоврядування, уже новообраними, після консультацій з усіма, так би мовити, експертними групами уряд дійшов висновку, що найоптимальніше ввести локдаун з 8 по 24 січня”, – сказала вона.

Верещук додала, що підтримує урядову ініціативу продовжити роботу громадського транспорту на період локдауну.

“Я була абсолютним противником того, щоб закривали транспорт. Бо розуміла, що людям треба пересуватися, і не лише з метою розважатися. Люди будуть пересуватися, аби виживати”, – підкреслила вона.

Разом з тим, бізнес вважає, що локдаун був введений вибірково, додала нардеп.

“Продуктові магазини і супермаркети працюватимуть, аптеки, банки, поштові оператори і готелі – теж, тоді питання, в чому локдаун? Бо бізнесмени питають: якщо відкриті готелі – чому не можуть бути відкриті ресторани? І починається безліч питань. Однак, я так розумію, що рішення прийняте безповоротно. І за місяць – до 8 січня – ми маємо допрацювати всі необхідні кроки: щоб були виплачені усі необхідні допомоги, усі пенсії і зарплати, все, щоб люди могли прожити цей період”, – підкреслила вона.