17 січня на ділянці кордону Донецько-Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Бої тривали на південь від Вугледару, на північ від Новодонецького, на захід від Старомлинівки та біля Урожайного.
Також точилися бої на заході Запорізької області, зокрема поблизу П’ятихаток, Копані, Роботиного, Вербового та Новопрокопівки.
Російський «воєнкор» стверджував, що війська РФ нещодавно зосередили артилерійську та авіаційну діяльність у прифронтових районах, але також завдали ударів у тилових районах Кіровоградської, Харківської та Дніпропетровської областей. ISW спостерігає нещодавнє збільшення кількості ударів безпілотників «Шахед» по українських позиціях на передовій.
Українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області на тлі продовження позиційних бойових дій 17 січня, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали під Кринками.
Російські джерела стверджували, що річка Дніпро замерзла на багатьох ділянках, що ускладнює переправу.
Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 17 січня заявив, що російська ППО нібито збила дві ракети Storm Shadow біля Попівки в районі Чонгарського мосту, який сполучає Херсонську область з окупованим Кримом. ISW не може підтвердити заяву Рогова.
Як слушно зазначив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Сергій Грабський, треба ще дуже багато зробити для звільнення півдня нашої держави від російських окупантів, тому що від цього залежить просування на схід.
«У нас один напрямок, тому що без стратегічного вирішення питання півдня говорити про будь-яке просування на схід неможливо. Жоден військовий не буде планувати бойові дії, маючи загрозу завдавання флангового удару по комунікаціях військ, що намагаються наступати. Нам дуже потрібен південь і визволення Криму, щоб закріпити своє панування на більшій частині акваторії Чорного моря, значно розширити зону наших економічних операцій, які є також складовою війни. Головною складовою будь-якої війни є гроші. Тому в нас немає напрямків – у нас є тільки один напрямок. Без вирішення питання півдня говорити про будь-які інші операції абсолютно безглуздо», — сказав він.
За його словами, українські війська не концентруються на якійсь одній точці, а створюють постійний тиск на ділянках фронту, щоб дезорієнтувати або зменшити щільність військ РФ на запорізькому напрямку.
«Можемо запропонувати, що в разі успішного розвитку наступальних дій на лівому березі Дніпра і створення зони, яку російські війська не зможуть ліквідувати, в майбутньому можуть створитися умови, при яких українська армія може розвивати локальні наступальні дії саме з цього напрямку. Метою може бути максимально наблизитися до Криму, з якого здійснюється забезпечення російських військ, що діють в Північній Таврії. Тому наближення до Криму українських вогневих засобів серйозно вплине на можливість забезпечення угруповання противника, яке діє на північно-таврійському напрямку і тому це досить серйозна загроза», — заявив Грабський.
Він зазначив, що Росія нервово реагує на спроби просування української армії на цьому напрямку.
«Говорити про якісь масштабні наступальні операції навряд чи доводиться на даний період часу. Але маючи можливість розширювати ці плацдарми, ми не можемо виключити ймовірність того, що при насиченні інженерною технікою українські війська не зможуть проводити наступальні операції на цьому напрямку. Мета — розрізання сухопутного коридору між окупованим Кримом і територією РФ, і воно може бути здійснено як на херсонському, на запорізькому, на вугледарському напрямках», — додав експерт.
Оперативна ситуація на сході та півдні України залишається складною. Генштаб ЗСУ останнім часом повідомляє про відбиття російських атак практично на всіх напрямках фронту.