Прем’єр-міністр Олексій Гончарук констатує, що задовольнити всіх у питанні продажу землі не вдасться, але без земельної реформи життя селян не покращити.

Про це Гончарук написав на своїй сторінці у Facebook.

“1,5 мільйона українців вже померли, так і не отримавши жодного прибутку від своєї землі, вони не змогли навіть передати пай у спадок своїм дітям. Я не хочу, щоб така ж доля була і у майже 6 млн пайовиків, у яких поки що є земля!

Перш ніж виносити ці законопроекти на розгляд громадськості, ми проводили численні консультації та переговори, опрацьовували декілька десятків можливих сценаріїв. Потім протягом двох місяців у нас був постійний діалог, як з прихильниками, так і з противниками цієї ініціативи, з метою пошуку спільного знаменника.

Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання – балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію. Ця реформа робиться в першу чергу для українців та в інтересах українців”.

Прем’єр-міністр заявив, що “земельна реформа – це не про розпродаж землі, це про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм: продати, працювати на ньому чи здавати в оренду”.

“Ми – не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через “сірі” схеми землю та здавати її в оренду за копійки”.

“Ми не можемо зробити життя мільйонів громадян, що живуть у селах, кращим, якщо нічого не змінюватимемо та не будемо давати можливості людям самостійно розпоряджатись своєю землею. Земельна реформа – це наш виклик!”, – додав він.

Після голосування у Раді, де все-таки було проголосовано за ринок землі, Гончарук написав наступне.

“Сьогодні Україна зробила ще один крок «з третього світу в перший» і це тільки початок. Закон про скасування ганебного «мораторію на продаж землі» прийнято в першому читанні!

Нове покоління прийшло до влади всерйоз і надовго. Ми не зупинимось поки країна не стане розвиненою і успішною. І у «гостей з минулого», які звикли до монополій, схематозів та «сірих правил» немає жодного шансу проти майбутнього, – зазначив він.