В Україні на сьогодні налічується близько 50 тисяч незареєстрованих яхт, катерів і човнів, більшість із них належать нардепам, колишнім депутатам, суддям і бізнесменам. Про це йдеться в розслідуванні програми "Наші гроші", – передає Корупція Інфо

Популярне: Самі по собі!!! Біженці залишуться на одинці зі своїми проблемами?

 

Так, журналісти протягом місяця спостерігали за пірсами найдорожчих яхт-клубів столиці та з'ясували справжніх власників елітних човнів.

Наприклад, на батька нардепа БПП Артура Палатного зареєстрований круїзний катер Bavaria Sport HT, вартість якого не менше 2 млн гривень.

Однопартієць Палатного Олександр Третьяков користується італійської яхтою Falcon 80 за 21 млн гривень, яка записана на компанію "Клуб ТБ" маловідомого бізнесмена Олега Малюти, в декларації якого зазначено, що разом із дружиною за 2016 рік вони заробили аж 68 тисяч гривень.

Власник "Броварського алюмінієвого заводу" Сергій Шапран володіє одним із найдорожчих суден на Дніпрі – англійською яхтою марки Princess V65.

Судно під назвою "Принцеса Вікторія" має ексклюзивний дизайн: пофарбована в синій колір, налічує чотири каюти, а довжина його корпуса становить 20 м.


Видання зазначає, що ще шість років тому, коли Шапран балотувався в народні депутати, в його декларації навіть квартири не було.

Також у яхт-клубі "Маячок" на Жуковому острові паркується англійська яхта Princess Fly. Судно записано на компанію "Грандіс", співзасновником якої є екс-нардеп від "Батьківщини" – Олександр Буряк. Вартість нової яхти – мільйон доларів.

Розкішне судно і самого Олександра Буряка журналісти зафіксували саме тоді, коли він повертався з водної прогулянки до "Маячка".
цього"
Директор аеропорту Бориспіль Павло Рябікін володіє не тільки катерами, а й елітним клубом "Маячок" на Жуковому острові. Рябікін задекларував компанії "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений Порт", яка орендує землю під рестораном і закритим яхт-клубом для суден. Також у власності чиновника два катери, три понтони і будинок на воді, який пришвартований на території яхт-клубу.


Дружина Рябікіна – Галина – володіє пасажирським теплоходом "Вікторія", з довжиною корпусу 38 м. Це судно "Маячок" здає в оренду по 4200 грн/годину.

Також в оренду "Маячок" здає і судно "Золоте теля". Колись ним володів російський олігарх Володимир Лук'яненко. Той самий, що за версією ГПУ, подарував Януковичу золотий батон. Потім яхту переписали на офшорну компанію Shark Tales. Зараз оренда яхти коштує 5000 грн/годину.

Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Микола Шкірай є власником італійського катера Laver. Причому в його декларації вказано, що він придбав плавзасіб за 443 тис. гривень, коли його справжня справжня вартість не менше 1,6 млн гривень, стверджують журналісти.

Батько екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського, який після Євромайдану виїхав з України, а в 2015 році ГПУ оголосила його в розшук за незаконне збагачення, володіє англійською яхтою SeaLine F37 за понад 5,5 млн гривень.


Круїзний катер "Катюша" до 2007 року належав чинному депутату Черкаської облради Володимир Лашкул.

Зараз катер записаний на дружину народного депутата 6-го і 7-го скликань – Віктора Пилипишина: 


Крім того, журналісти зазначають, що кожне судно повинне бути зареєстровано та мати унікальний номер і заяву. Однак штраф за порушення, коли яхта ходить без номерів, становить від 17 до 850 гривень. Це дозволяє власникам яхт за сотні тисяч доларів порушувати вимоги реєстрації.