Поки США не розв’яжуть проблему з наданням допомоги Україні, артилерію планують замінити FPV-дронами, вважає військовий аналітик «Інформаційного спротиву» Олександр Коваленко.

Біля Бахмуту на Донеччині окупанти сконцентрували 80 тисяч особового складу, утворивши величезне скупчення, небачене з часів нападу на Бахмут. Попри перевагу в кількості людей, артилерії та інших ресурсів, агресор зіткнувся з значними труднощами, намагаючись просунутися всього на кілька метрів. Це свідчить про високу якість укріплень та ефективність оборони Збройних Сил України. Однак відзначено, що українським військовим терміново потрібна додаткова артилерія та боєприпаси.

Армія РФ використовує навіть резервні бригади для відновлення своїх позицій навколо Часового Яру, Кліщіївки та Андріївки. Це направлено на створення буферної зони для поліпшення логістики, але окупантам не вдається досягти успіху, оскільки ЗСУ міцно утримують оборону, навіть в умовах важких боїв.

«ЗСУ на цих напрямках дуже не вистачає артилерії та снарядів і цей брак боєкомплектів почав відчуватись вже в грудні, — зазначає Олександр Коваленко. — Мабуть, поки баталії в Конгресі США щодо допомоги України не закінчаться цей брак боєприпасів буде відчуватись і надалі, а компенсувати його будуть коштом FPV-дронів».

Тим часом кількість атак дронів-камікадзе, таких як Shahed-136, на українські міста трошки зменшилась. Попри заяви Росії про щомісячний випуск майже тисячі БПЛА, це поки що не відповідає реальності, оскільки РФ все ще залежить від поставок з Ірану, зауважує аналітик.

«Агресор змушений зараз взяти оперативну паузу для накопичення дронів-камікадзе, — відзначає Олександр Коваленко. — Під час паузу росіяни невеликими запусками дронів розвідують нові маршрути та експериментують зі складом групи безпілотників».

Наприклад, висловлює фахівець, окупанти можуть випускати групи дронів у різних напрямках, об’єднуючи всього пару апаратів, щоб не лише тестувати українські ППО, але й відвести увагу від сухопутних мобільних груп і врятувати їх від знищення. І, хоча вони успішно збивають 80% Shahedів, РФ планує нарощувати кількість подібних груп і їх склад. Тому важливо створити авіаційні підрозділи для їх перехоплення в небі, використовуючи гелікоптери чи турбогвинтові штурмовики.

Наступного року в Україні вироблять не лише один мільйон FPV-дронів, а й тисячі ударних дронів зі значно більшою дальністю ураження.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін підтвердив плани, озвучені президентом України Володимиром Зеленським, про виробництво мільйона FPV-дронів у 2024 році.

Зокрема, за його словами, лише зараз у грудні 2023 року виробляється понад 50 тисяч FPV-дронів. Водночас міністр поділився планами й щодо виробництва дронів значно більшого радіуса польоту — на величезні відстані.

«Окрім FPV дронів, ми вже спроможні виробити в наступному році більше 10 тис. ударних дронів середньої дальності (сотні км), та 1000+ дронів з дальністю за 1000 км», — наголосив чиновник.

Нагадаємо, що український дрон «Кобра», над яким працювала команда розробників із Кривого Рогу, тепер виготовляють серійно.

Про це повідомила «Армія дронів». «Головна ідея проєкт полягає в зменшенні кількості людей, які ризикують своїм життям. Тобто замінити їх роботами, дронами», — заявила команда розробників із Кривого Рогу.

Зазначається, що собівартість «Кобри» становить близько 2000 доларів, що дешевше, аніж вітчизняні чи закордонні аналоги. Для здешевлення виробництва розробники вирішили використати метал, а не композитні матеріали.

Технічні характеристики дрона: дальність польоту — 300 км, вантажність — 15 кг.