На Таврійському напрямку триває робота Сил оборони, повідомив у четвер, 28 вересня, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський у Telegram. 

 
Загалом, протягом минулої доби ворог 22 рази атакував наші позиції та здійснив 683 обстріли, 16 авіаударів.

Артилерійські підрозділи Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 1085 вогневих завдань.
 
За останню добу втрати ворога склали 171 особа (безповоротні — 51, поранені — 120).
 
Знищено 44 одиниці військової техніки противника. Зокрема, 1 танк, 4 ББМ, 6 артилерійських систем та мінометів, 1 РСЗВ, 2 ПТРК, 18 БпЛА, 11 одиниць автомобільної техніки та 1 одиниця спеціальної техніки.
Також знищено 3 склади боєприпасів ворога.

Росіяни зазнають величезних втрат у техніці та живій силі. Загальні втрати ворога на 28 вересня 2023 року становлять приблизно 277 тис. 320 супротивників. Також ліквідовано, зокрема, 4 тис. 679 танків загарбників.

Як розповів військовий експерт Ян Матвєєв, російські окупанти використовують примітивну систему захисту для своїх танків від українських безпілотників.

Він зазначив, що працюючих зразків активної броні у російської армії помічено не було. Йдеться про різні засоби, що вражають ті снаряди, які летять у танк. Лідером у розробці таких технологій зараз є Ізраїль, у США різними фірмами теж ведеться робота в цьому напрямку.

“Що стосується динамічного захисту, то ми бачимо, що російська армія активно використовує “Контакт-1” — дуже застарілу, примітивну систему захисту, яка була винайдена ще десь, напевно, у другій третині минулого століття. І, звісно, цей захист допомагає тільки від найпростіших кумулятивів і то не сильно. Тобто, наприклад, бортам танка, обвішаним “Контактом-1”, він не допомагає від РПГ, якщо РПГ стріляє під кутом 90 градусів, якщо під гострим курсовим кутом, тоді може дійсно трохи знизити. Ну, ясна річ, що потужність трохи падає в цього кумулятивного струменя після влучання через “Контакт-1″, тобто внутрішні пошкодження в танку можуть бути не такі серйозні, і танк може бути не знищений, а тільки пошкоджений. Але все одно це, звичайно, досить примітивний захист”, — сказав експерт.

Крім того, за його словами, росіяни також використовують для захисту танків наварені “мангали”. У них уже є і промислові напрацювання таких конструкцій.

“Наскільки вони працюють? Чесно кажучи, якщо безпілотник, скажімо, потрапить у цей “мангал”, то так, безпілотник, напевно, буде ліквідовано. Ну, я маю на увазі легкі ось ці FPV-дрони. “Ланцет” або аналогічні йому теж, найімовірніше, будуть знищені ось цими “мангалами”… З іншого боку, той самий Javelin (“Джавелін”) пробиває ці “мангали”, і, зважаючи на те, що кришка вежі танка вона доволі тонка, однаково буде, найімовірніше, пробиття”, — сказав Матвєєв.

Експерт також звернув увагу, що “мангал” не закриває задню частину танка, де розташований двигун, а тому грамотний оператор дрона насамперед прагнутиме влучити саме туди, щоб зупинити танк.

“Відповідно, ось цей “мангал” не є якимось повноцінним захистом від дронів, а лише таким, скоріше відносним. І дуже часто, навпаки, заважає покидати танк, усе-таки конструкції доволі різні, бувають якісь вищі, якісь нижчі. Плюс демонструє, звісно ж, теж, тому що він стирчить догори доволі сильно… Танк воює безпосередньо на лінії фронту, і для нього скритність — доволі важливий параметр, не можна забувати”, — зазначив Матвєєв.