Російська авіація постійно зазнає втрат через дії українських сил. Іноді в самих літаках були і високопосадовці. Нещодавно навіть не могли посадити авіацію з самим Путіним на борту. Росія втратила близько 40% ударних вертольотів Ка-52, а також значну частину своїх Мі-35 і Мі-28 від початку повномасштабного вторгнення.
Парк вертольотів радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1 скоротився принаймні на 20%. Знищення літака дальнього радіовиявлення А-50 і пошкодження командно-штабного літака Іл-22М також стало ударом по оперативній спроможності і моральному стану ВКС.
Однак у ворога не тільки регулярно відбуваються літакопади, але й трапляються «бавовни» на виробництвах. Так, нещодавно в Москві палав авіабудівний завод.
Про це розповів експерт з авіації Валерій Романенко, уточнивши, що займання відбулось безпосередньо у конструкторському бюро, де створювалися всі літаки, які мали позначення МіГ.
Саме там був розроблений у 1940 році перший МіГ-1, а також остання модифікація – літак МіГ-31, який переробили на носія крилатих та аеробалістичних ракет «Кинджал». Тому, на думку експерта з авіації, для нас дуже добре, що виникло займання у конструкторському бюро.
Також на цьому заводі випускаються винищувачі Су-35, а на заводі в Новосибірську – бомбардувальники Су-34. Інтенсивність виробництва цих літаків вища – за два роки передано повітряно-космічним силам 18 бомбардувальників.
«Росіяни на 70 – 80% відновили втрати Су-34 за час війни. Так само як і втрати винищувачів Су-30, які випускають в Іркутську», – зазначив він.
Максимальні втрати під час війни ворог зазнав в штурмовиках Су-25. Однак серійне будівництво цього літака було завершено ще за часів СРСР. Росіяни втратили приблизно від чверті до третини парку цих літаків, і ці втрати не відновлювальні.