Військовий експерт Олександр Мусієнко повідомив, що зараз ЗСУ встановлюють вогневий контроль над Бахмутом, оточують війська рф і блокують їх логістику.
За словами експерта, українські війська продовжують рух із метою встановлення контролю над флангами навколо Бахмута. До того ж, додає він, з тих відео, які публікує командувач Сухопутних військ України генерал Сирський, видно, що вже завдають удари і безпосередньо по Бахмуту, по позиціях російських військ у Бахмуті.
«Це фактично означає, що українська артилерія та міномети дедалі ближче. І це означає, що кільце поступово-поступово замикатиметься навколо російських військ. Тобто українські війська виконують зараз завдання щодо встановлення вогневого контролю за самим Бахмутом, плюс оточення російського угруповання військ та блокування логістики туди», – розмірковує Олександр Мусієнко.
І тут, констатує він, ми маємо певні успіхи: російські війська отримали серйозний удар, їх відправили в нокдаун, вони зараз трошки оговталися від цього і перекидають додаткові сили та резерви, але переломити загалом ситуацію не можуть. Тобто, продовжує експерт, зрозуміло, що це зупиняє рух російських військ, але загалом завдання зрозуміле і наші сили його виконують.
«Ми виконаємо набагато ефективніше те, що хотіла зробити росія проти нас, тобто оточити українське угруповання військ у Бахмуті. Їм це не вдалося, плюс їм не вдалося піти далі. Казали, що вони підуть на Дніпро, але вони ніби й на Часів Яр не вийшли. Я думаю, все-таки ми маємо підстави очікувати, що ця операція українських сил закінчиться успішно, тобто Бахмут буде звільнений», – підсумовує Олександр Мусієнко.
Підкреслимо, як вже стало відомо раніше, Сили оборони України продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут, захоплення якого називають єдиною мізерною перемогою росіян в цьому році. Але мета Києва полягає не у штурмуванні міста, пише журналіст The Times Річард Спенсер, що поспілкувався з українськими воїнами південніше Бахмута.
В грудні українські сили захищали Кліщіївку, що на південь від Бахмута, від противника, який був радше відчайдушним, ніж досвідченим.
“Вони атакували вдень, тому що у них не було приладів нічного бачення. Вони приходили хвилями, по десять чоловік за раз, з інтервалом у півгодини. Ми б їх просто покосили”, – розповідає “Ацтек”, командир роти 5-та окремої штурмової бригади ЗСУ.
Сьогодні Кліщіївка – знову в зоні активних бойових дій. Бійці “Ацтека” активно наступають на Кліщіївку, повернення якої дозволило б українським силам отримати вогневий контроль над усім Бахмутом. Минулого тижня підрозділ просунувся на три кілометри за три дні. В пригоді для бійців стала система траншей, вирита тут ще під час боїв 2014-го року.
Спенсер констатує, що характер цієї повторюваної битви змінився: тепер ніхто не очікує, що українська сторона спробує штурмувати сам Бахмут.
“Натомість вони будуть подрібнювати те, що від нього залишилося, своєю артилерією з заходу, доки росіяни не підуть”, – припускає журналіст.
“Ацтек” наголошує, що “немає сенсу вмирати за Бахмут”.
“Ми втратимо забагато людей. А навіщо? Бахмут уже зруйнований”, – каже він.
Вже зараз російська артилерія на цій ділянці почала згасати – удари не припинилися, але їх стало менше.
“Раніше ми використовували дві-три тисячі снарядів на день, тож ви можете визначити інтенсивність. Тиждень тому був баланс – один “вихід”, один “вхід”. Тепер інша сторона мовчить”, – сказав старший лейтенант Олександр, офіцер 22-ої окремої механізована бригади, чия батарея гаубиць стоїть приблизно за 7 кілометрів від Бахмута.