Росіяни атакують Куп’янський напрямок, ворог кинув на ці задачі величезну кількість військ.
Про те, що під Куп’янськом важко і ситуація складна кажуть і бійці ЗСУ.
Так, військовослужбовець, який веде свій телеграм-канал «Бахмутський демон» розповів, що перемоги за добу не буде.
«Про Куп‘янськ – там досі важко. Треба сприймати реальність, а не слухати тих, хто каже, що ми там за добу перемогли. Ні, поки наші там в обороні і ситуація складна…», – повідомив боєць.
Захисник також висловився, що не вірить у те, що ворог дійде до Куп’янська.
«І знаю хто і як з наших там працює, щоб цього не сталося», – зазначив «Бахмутський демон».
Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що ворог засередив на Лимано-Куп’янському напрямку дуже потужне угруповання, більше ста тисяч особового складу.
«На піку кількості в Афганістані радянські війська мали 120 тисяч», – зазначав Череватий.
Ворог сконцентрував десантні підрозділи, свої найкращі мотопіхотні підрозділи, територіальні війська та інші сили. Таким чином ворог намагається прорвати оборону.
Удари окупанти не припиняють.
До того ж, російські окупанти в місті Бахмут Донецької області потрапили в капкан. Це сталося тому, що вони не розв’язали завдання не тільки взяття Бахмута, а й виходу на панівні висоти, які його оточують. Це було основною тактикою Збройних сил України із заманювання противника в таке становище, яке зараз використовується для виконання основного завдання — знищення противника всіма наявними в розпорядженні українських захисників засобами.
Про це заявив директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
“Зараз окупанти перебувають у Бахмуті як у капкані. До того ж цей капкан створено штучно, коли ухвалювалося рішення про взяття цього міста довгою кров’ю і тими “м’ясними штурмами”, які організовував, зокрема, і насамперед Пригожин. І звичайно ж, зараз утримання Бахмута — це більше політична проблема і проблема інформаційного впливу, і ставлення самої аудиторії в РФ до цього, ніж це військова проблема”, — сказав він.
Експерт нагадав, що ще раніше йшлося про те, що сам Бахмут для утримання призначений дуже погано, тому що розташований у низині й оточений панівними висотами.
“Якраз зараз ЗСУ проводять активні наступальні дії і намагаються оточити місто з трьох сторін. І активне просування відмічено на півночі від Бахмута, також активні дії ведуться на півдні Бахмута, в районі населеного пункту Кліщіївка. Це дає змогу вийти підрозділам ЗСУ на панівні висоти і використати це тактичне положення для здійснення оперативного оточення міста”, — каже Рябих.
За його словами, для цього не потрібно повністю оточувати місто, досить узяти під вогневий контроль в’їзди і виїзди в нього.
“І тим самим ускладнити перебування підрозділам противника в місті та їхнє нормальне забезпечення. Що в підсумку може і повинно призвести до того, що противник буде змушений відступити на більш вигідні позиції. Якщо дивитися за рельєфом місцевості, то ці позиції, які б більше відповідали потребам оборони, розташовані якраз за 30-40 км по лінії Сватове – Сєвєродонецьк – Лисичанськ”, — пояснив експерт.
Рябих припустив, що надалі становище противника погіршуватиметься. Щоб спробувати поліпшити своє становище, ворог перекидає різні сили і засоби, наявні в його розпорядженні.
“Йдеться про те, що противник зняв усі свої наявні оперативні резерви і перекидає для того, щоб забезпечити оборону цього населеного пункту. Але, за великим рахунком, противник уже незабаром може зіткнутися з тим, що буде змушений відійти. Через те, що, по-перше, зазнаватиме величезних втрат, перебуваючи на відкритій і прострілюваній з усіх боків території, і не маючи можливості підвезення боєприпасів, евакуації поранених. У таких умовах оборона міста не матиме подальшого військового сенсу”, — резюмував Валерій Рябих.